ایستگاه خبر

شبکه اجتماعی Reddit به دنبال راه حل مقیاس پذیری برای امتیازات انجمنی مبتنی بر اتریوم است

شبکه اجتماعی Reddit تنها یک ماه پس از راه‌اندازی سیستم امتیازات انجمنی مبتنی بر اتریوم، تقاضای زیادی را برای این محصول خود پیش‌بینی می‌کند. اکنون این رسانه اجتماعی در جستجوی یک راه حل مقیاس ‌پذیری است.

بنا بر خبرگزاری Coindesk، روز پنجشنبه با انتشار یک اعلامیه در r/Ethereum subreddit، این رسانه اجتماعی خبر از یک مشارکت با بنیاد اتریوم داد تا بتوانند یک راه حل مقیاس پذیری لایه دوم برای سایت خود با ۴۳۰ میلیون کاربر پیدا کنند.

امتیازات انجمن با بدست آوردن “upvotes” در پست‌ها بدست می آید و می‌توان برای خرید GIF های ویژه یا ایموجی از آن‌ها استفاده کرد.

اتریوم یک بلاکچین برای برنامه‌های غیرمتمرکز است که از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی خود در ۲۰۱۵، فنون و روش‌های مقیاس پذیری مختلفی را تجربه کرده است. بحث مقیاس پذیری به دو بخش مجزا می‌شود: کار فعلی بر روی مکانیزم اثبات کار در بلاکچین اتریوم (Eth 1.x) و آینده به روزرسانی اتریوم (Eth 2.0)، که قرار است از طریق دو فناوری اثبات سهام و قطعه قطعه کردن (sharding)، مقیاس پذیری بی حد و مرزی فراهم کند. Eth 2.0 همچنان به عنوان یک پروژه بسیار فنی بدون زمان بندی مشخصی باقی مانده، اگر چه یک فاز اولیه به صورت آزمایشی برای انتهای سال مقرر شده است.

به هر حال Reddit به دنبال یک محصول است که مخصوص رسانه اجتماعی باشد. اغلب راه حل‌های لایه دوم،‌ متمرکز بر صرافی‌ها هستند که نیاز به تراکنش‌های سریع دارند و بلاک‌چین‌های دیگر از انجام آن عاجزند. در این اعلامیه اشاره شده است:

“بسیاری از این راه‌حل‌ها و طراحی‌ها هزینه‌های قابل توجه کسب توکن یا ورود به سیستم را لحاظ نمی‌کنند. توزیع امتیازات انجمنی از مجموع عملیات دیگر، چندین برابر هزینه‌ی گاس بیشتری دارد. این به دلیل هزینه‌های ذخیره‌سازی زنجیره‌ای مربوط به معارفه کاربران جدید است.”

از متقاضیان خواسته شده تا ۳۱ جولای اثبات‌های مفهوم را ارائه دهند تا در سپتامبر بررسی‌های نهایی انجام شود. بنا بر این اعلامیه، متأسفانه به برنامه‌نویسان از سوی Reddit پاداشی تعلق نخواهد گرفت.

https://coiniran.com/?p=39543
دکمه بازگشت به بالا