ایستگاه خبر

بازیابی 30 میلیون دلار از وجوه مسروقه پل رونین با کمک Chainalysis

شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis و مجری قانون ایالات متحده، 30 میلیون دلار رمز ارز سرقت شده را از هک مرتبط با کره شمالی در پل رونین (Ronin)، بلاکچین اصلی بازی آنلاین برای کسب درآمد Axie Infinity، بازیابی کردند.

ارین پلانت، رئیس تحقیقات جهانی Elliptic در یک پست وبلاگی نوشت:

این اولین بار است که ارز دیجیتال سرقت‌شده توسط یک گروه هکر کره شمالی توقیف می‌شود و ما مطمئنیم که این آخرین مورد نخواهد بود.

The Block پیش از این گزارش داده بود که این بازیابی تقریباً شش ماه پس از آن اتفاق افتاد که هکرهای کره شمالی که بخشی از گروه Lazarus بودند، پنج کلید از 9 کلید اعتبارسنجی موجود در زنجیره جانبی اتریوم را هک کردند. در زمان سرقت، 173600 ETH به ارزش حدود 590 میلیون دلار در آن زمان و 25.5 میلیون دلار USDC به سرقت رفت.

بر اساس این پست وبلاگی، 30 میلیون دلار وجوه دزدیده‌شده از پل رونین با استفاده از ابزارهای ردیابی بلاکچین Chainalysis و پیگیری چگونگی پولشویی وجوه دزدیده‌شده بازیابی شد. پلانت گفت:

ما دیدیم که هکر ETH را از زنجیره بلوک اتریوم به زنجیره BNB پل زد و سپس آن را با USDD تعویض کرد، و از آنجا به زنجیره بیت تورنت (BitTorrent) منتقل شد. گروه لازاروس، علاوه بر شستشوی معمولی تر بر پایه نقدینگی تورنادو، صدها تراکنش مشابه را در چندین بلاکچین انجام دادند تا رد وجوهی را که به سرقت برده بودند گم کنند.

پلانت خاطرنشان کرد که وجوه بازیابی شده بخشی از رمز ارزهای سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی را جبران می‌کند، و Chainlaysis بیش از یک میلیارد دلار از وجوه مسروقه در سال 2022 را کشف کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: چگونه امنیت دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ کنیم؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا