ایستگاه خبر

صعود چشمگیر کاردانو، سولانا و دات نویدبخش یک فصل پررونق برای آلت‌کوین‌ها

با اصلاح قیمت بیت کوین در نمودارهای تکنیکال، قیمت بیت کوین تقریباً ۶ درصد در عرض چند روز کاهش داشته است، احساسات هیجانی به سمت یک بازار صعودی به سمت آلتکوین‌ها متمرکز شده است. به نظر می‌رسد اکثر آلت‌کوین‌های دارای جفت بیت کوین در زمان نگارش این خبر هنوز منتظر صعودی چشمگیر باشند. این ممکن است به این معنا باشد که فصل پررونق آلت‌کوین هنوز می‌تواند بازگردد. در اینجا نشانه‌هایی وجود دارد که به نظر می‌رسد فصل واقعی آلت‌کوین‌ها هنوز فرا نرسیده است.

آیا بیت کوین جایگاه خود را از دست می‌دهد؟

بیت کوین پس از صعودی بسیار چشمگیر در بیشتر روزهای ماه جاری، اصلاحات جزئی را ثبت کرد. در حال حاضر، بخش بزرگی از بازار می‌تواند بر این عقیده باشد که توجه به بیت کوین و ضررهای جزئی تا زمانی که سطح ۴۲ هزار دلار را حفظ کند، تفاوت چندانی در این رویکرد مثبت به بازار آلتکوین‌ها نخواهد داشت. این ممکن است درست باشد، اما چنین حرکتی نزولی می‌تواند بر بازار آلت‌کوین نیز تأثیر منفی بگذارد.

علاوه بر این، نمودار سلطه بیت کوین محرک اصلی هرگونه روند صعودی است. در زمان نگارش این خبر، این عدد ۴۴.۳۶ بوده است که از ۱۰ ژوئن تکرار نشده است. این سطوح یک بار نیز در ژوئن ۲۰۱۸ نیز مشاهده شد.

چنین سقوط شدیدی در تسلط بیت کوین می‌تواند به سویه‌ دیگری نیز اشاره کند: فصل باشکوه آلتکوین‌ها. از نظر تاریخی، شیب نزولی شدید سلطه BTC می‌تواند نشان‌دهنده آغاز این روند باشد.

درکنار این‌ها، حجم کل بازار آلت‌کوین در ماه اوت حدود ۴۵ درصد افزایش یافته است. همچنین در ۱۶ آگوست به رکورد ۱.۱۵ تریلیون دلار رسید، از آن زمان تا کنون تنها یک رکود جزئی مشاهده شده است.

این آلت‌کوین‌ها بازی را تغییر می‌دهند!

در بازار صعودی، صعود آلت چیز مهمی نیست. در حقیقت، بسیاری از آلت‌کوین‌ها سودهای عظیمی تجربه می‌کنند و سپس تسلط خود را زود از دست می‌دهند. با این حال، هنگامی که آلت‌‌کوین‌هایی با سرمایه بازار بالا پیشرفت‌های خوبی نشان می‌دهند، احتمال کاهش سلطه بیت کوین افزایش می‌یابد. این ماه زمان نسبتاً مطلوبی برای برخی از برترین‌های بازار بود. در حالی که کاردانو به بالاترین قیمت تاریخی خود نزدیکتر شد، XRP دستاوردهای غیرمنتظره‌ای را ثبت کرد. حتی پولکادات (Dot) صعود پایداری را تجربه کرد. افزون بر این، آلت‌کوین‌هایی مانند Solana ،Terra و Axie Infinity رکوردهای مناسبی را به خود اختصاص دادند و به ترتیب ۷۷ درصد، ۹۱ درصد و ۵ درصد سود هفتگی ارائه کردند.

برخی از شاخص‌های یک فصل دیگر شامل ورود پول از بیت کوین به اتریوم، عملکرد بهتر اتریوم در مقایسه با بیت کوین، ورود مشارکت‌کنندگان جدید به بازار آلتکوین‌ها، افزایش قیمت سهام شرکت‌های فعال در این حوزه و برخی از پمپاژهای سرمایه‌های متوسط و خرد می‌تواند نویدبخش فصل پررونقی برای آلت‌کوین‌ها باشد.

برای پیش‌بینی هنوز زود است؟

اکنون، برخی استدلال می‌کنند که عبارت فوق یک ساده‌انگاری زودهنگام است. ممکن است این شاخص‌ها به تنهایی به یک فصل سبزرنگ برای آلت‌کوین‌ها اشاره نکنند. با این حال، منصفانه است اگر بگوییم که یک ماه آلت‌کوینی را سپری کردیم زیرا ۷۵ درصد از ۵۰ رمز ارز برتر در ماه گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشتند. اگر این آلت‌ها در ۹۰ روز گذشته بهتر از BTC عمل می‌کردند، آن وقت این واقعاً یک فصل آلت‌کوینی به یادماندنی بود.

در زمان نگارش این خبر، بیشتر شاخص‌ها سیگنال‌های صعودی را برای بازار آلت‌کوین نشان می‌دهند، نشانه اینکه احتمالاً یک فصل آلت‌کوینی داغ در پیش است؟

پیشنهاد مطالعه:‌ چرا آلت‌کوین‌ها درروندهای نزولی سقوطشان سریع‌تر از بیت کوین است؟

Source

https://coiniran.com/?p=47136
دکمه بازگشت به بالا