ایستگاه خبر

ادامه‌ی بحث بر سر الگوریتم استخراج ضد ASIC در پروژه‌ی Ravencoin

جامعه‌ی Ravencoin که پنج ماه پیش یک انشعاب سخت برای تقویت مقاومت در برابر دستگاه‌های استخراج ASIC انجام داد، همچنان در حال بحث درمورد بهترین الگوریتم برای مهار ASICها بحث می‌کند. Tron Black مدیر توسعه‌ی Ravencoin اخیرا از کار روی الگوریتم‌های جایگزین برای فرایند استخراج Ravencoin خبر داد و افزود کارزار تغییر الگوریتم‌ها توسط جمع بزرگی از استخراج کنندگان با GPU رهبری می‌شود.

وی افزود چندید الگوریتم آزمایش شده‌اند ولی برخی از آنها به علت کندی زیاد در اعتبارسنجی اصلا مناسب نیستند. این تیم همچنین ادعا کرده که پنج ویژگی اصلی برای مین‌نت پلتفرم‌های توکن‌های بهادار در طی ماه فوریه فعال شده است. از جمله‌ی این ویژگی‌ها قابلیت پیام‌رسانی، دریافت سود سهام و محدود کردن دارایی است. در این آپدیت‌ها سیستم شناخت مشتری (KYC) توکن RVN نیز فعال شده است.

وایت پیپر Ravencoin  در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۱۸ با معرفی مقاومت در برابر استخراج با ASIC به عنوان مزیت اصلی ارائه شد. این پروژه الگوریتم استخراج x16r را برای این منظور پیشنهاد داده بود. با این حال به نظر می‌رسد برخی کاربران شبکه از جولای ۲۰۱۹ شروع به استخراج با ASIC کرده‌اند. این تیم برای مقابله با ASIC ها در اول اکتبر ۲۰۱۹ یک انشعاب سخت انجام داد و الگوریتم استخراجش را به x16rV2 تغییر داد. با این حال نگرانی تسلط ASIC ها بر این شبکه هنوز جدی‌ست.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37059
دکمه بازگشت به بالا