ایستگاه خبر

مسابقه برای راه‌اندازی اولین ETF بیت کوین

با توجه به اخبار روزهای اخیر و ثبت چندین درخواست برای راه‌اندازی اولین صندوق قابل معامله‌ی بیت‌ کوین در آمریکا، به نظر می‌رسد این امر قریب الوقوع باشد.

در روزهای اخیر چندین مورد درخواست برای ثبت صندوق‌های ETF بیت کوین در آمریکا به ثبت رسیده است. به نظر می‌رسد که ما به زودی شاهد اولین صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین در آمریکا باشیم.

در اواخر ماه ژانویه، مرکز دارایی دیجیتال Valkyrie درخواستی را مبنی بر تاسیس یک صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین در آمریکا نزد SEC مطرح کرد و این امید را داشت که بتواند تبدیل به اولین ETF بیت کوین در آمریکا شود.

به دنبال این حرکت، در ماه فوریه نیز مرکز NYDIG درخواست دیگری را ثبت کرد.

سپس در اوایل ماه جاری، بازار جهانی Cboe درخواستی را در SEC ثبت کرد تا بتواند اولین صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین VanEck را راه‌اندازی کند.

این نوع بیت کوین برای سالهای متمادی، بی توجه به رد شدن‌های چندین باره، در تلاش برای مورد تایید قرار گرفتن از سوی SEC است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

آخرین محصول بیت کوینی VanEck که تحت بازدید تنظیمی است با نام VanEck Bitcoin Trust ثبت شده است.

اخیرا، مرکز سرمایه‌گذاری Purpose اولین صندوق قابل معامله‌ی بیت کوین مورد تایید را در آمریکا شمالی به ثبت رساند و در همان روزهای اولیه به موفقیت چشمگیری نیز دست پیدا کرد.

همین طور که بیت کوین مقبولیت بیشتری را نزد موسسات و شرکت‌ها کسب می‌کند، و همچنین سعی‌هایی مبنی بر اینکه چه عواملی باعث ایجاد دارایی معتبری در طول این فرآیند می‌شود، یک صندوق قابل معامله می‌تواند باعث افزایش دو برابری قیمت شود، همچنین می‌تواند به عنوان پنجره‌ای برای سرمایه‌گذاران سنتی سهام در جهان باشد که برای آن‌ها امکان دسترسی داشتن به بیت کوین در حساب‌هایشان را به همراه خواهد داشت.

همانطور که چنین امکاناتی روزانه در حال پدیدار شدن هستند، به زودی شاهد جداسازی کمتری میان رمزارزها و مسائل مالی قدیمی خواهیم بود. این به سرمایه‌گذاران کمک خواهد کرد تا بتوانند در کنار دیگر دارایی‌های خود، دارایی‌های دیجیتال را نیز نگه‌داری کنند.

به علاوه، همانند PayPal و رابین هود که تراکنشات رمزارز را به کمک سازگار شدن با شبکه Lightning برای دسترسی به شبکه‌ی بزرگتر انجام داده‌اند، ترسی مبنی بر حداکثر ظرفیت تراکنشات بیت کوین دیگر وجود نخواهد داشت.

با توجه به تمامی این بهبودها بر چشم‌انداز بلند مدت بیت کوین و همچنین سرعت بالایی که ثبت درخواست‌ها دارند، دیدن صندوق‌ معامله‌ی بیت کوین در آمریکا به زودی امکان پذیر خواهد بود.

source

https://coiniran.com/?p=44288
دکمه بازگشت به بالا