ایستگاه خبر

حجم بازار توکن Moon،دو هزار برابر بزرگتر از کل حجم اقتصاد جهانی!

توکن Moon که یک توکن برای پاداش در یک فروم مخصوص شبکه Reddit است. به نظر می‌رسد حجم بازار این توکن از مجموع اقتصاد جهانی نیز بزرگتر است!

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، توکن Moon یک توکن رمز ارزی مخصوص جامعه ویژه‌ای در شبکه Reddit به لحاظ فنی حجم بازاری بالغ بر ۲.۸۸ سپتیلون! ( ۲۴ عدد صفر) دارد. این رقم از حجم اقتصاد جهانی که به استناد ارقام منتشر شده توسط بانک جهانی در سال ۲۰۱۹ رقمی در حدود ۱۳۳ تریلون دلار هست، هزاران بار بزرگتر است.

بنابراین بر روی کاغذ این توکن که به نحوی طراحی شده است که به تولیدکنندگان محتوای خوب پاداش دهد و تنها چهار ماه عمر دارد، ۲۰۰۰ بار بزرگتر از تمام آنچیزی است که انسان تاکنون ساخته است.

اما اگر تازه دچار شوک ذهنی شده اید، در نظر داشته باشید که این می‌تواند یک سیاست تبلیغاتی باشد. توکن Moon که بر روی شبکه آزمایشی Rinkeby اتریوم ساخته شده است ابتدا در بازارهای ثانویه قابل مبادله است. بنابراین تخمین قیمت آن دشوار به نظر می‌رسد. این توکن به این صورت عمل می‌کند. دارندگان Moon دارایی‌های خود را به xmoon.exchange می‌برند و آنرا به xMOON که یک محصول مالی است تبدیل می‌کنند. سپس آنها می‌توانند توکن‌های خود را در HoneySwap ( یک قرارداد هوشمند تبدیل دارایی مشابه با Uniswap) مبادله کنند. در این برنامه توکن xMOON به xDAI تبدیل خواهد شد. توکن xDAI نیز در پایان به آسانی می‌تواند به رمز ارز پایدار Dai تبدیل شود.

از این روش دارندگان Moon یک ارزش نمادین دلاری برای توکن خود خواهند داشت. در زمان نگارش این خبر هر توکن Moon در حدود ۰.۰۱ توکن DAI قیمت دارد. با توجه به عرضه ۳۰ سپتیلیون عددی این توکن حجم بازار آن بسیار بالاتر از حجم کل اقتصاد جهانی خواهد بود. به نظر می‌رسد با افزایش مبادلات دارندگان این توکن قیمت مبادله آن به نحو چشمگیری کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

https://coiniran.com/?p=41349
دکمه بازگشت به بالا