ایستگاه خبر

حسابرسی قرارداد‌های هوشمند در بستر جدید آماده راه‌اندازی IDEX 2.0 توسط شرکت Quantstamp

صرافی غیرمتمرکز IDEX برای نسخه نهایی خود به دنبال کاهش هزینه گاس، بهبود مقیاس‌پذیری و امکان ادغام با بستر‌های دیگر است. به گزارش مجله Decrypt، این صرافی با داشتن توجه ویژه به مسائل امنیت کاربران، آماده راه‌اندازی نسخه جدید خود است.

صرافی IDEX برای بازبینی و حساب‌رسی کد قرارداد‌های هوشمند بستر جدید IDEX 2.0 شرکت امنیت بلاکچین Quantstamp را برگزیده است. با رشد شدید بازار مالی غیرمتمرکز، ریسک‌ها در حال تکثیر هستند و از این جهت هدف از این اقدام، در اولویت قرار دادن امنیت کاربران بوده است.

این صرافی در اکتبر ۲۰۱۷ بر روی شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی شد و در ژانویه ۲۰۱۸ در یک فروش توکن توانست ۵ میلیون دلار را تأمین کند. این صرافی ویژگی‌هایی چون سفارش‌های محدود یا قیمت معین و تراکنش‌های لغو شده بدون هزینه گاس ارائه می‌کند. به علاوه این بستر، معاملات و نقدینگی حساب‌ها را مشابه با سیستم‌های متمرکز مثل Coinbase Pro و بایننس پردازش می‌کند.

خصوصیات IDEX 2.0

صرافی IDEX در موتور محرکه خود از یک سری قرارداد هوشمند مستقر در بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند. این یعنی زمانی وجوه را منتقل و تراکنش‌ها را انجام می‌دهد که توسط یک کیف پول کاربر و یا یک تأمین‌کننده حضانت امضا شوند. در واقع IDEX 2.0 به دنبال استفاده از قرارداد‌های هوشمند ارتقایافته است تا هرینه گاس را کاهش دهد، یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه دو را پیاده‌سازی کند و همچنین API های پیشرفته‌تری ایجاد کند تا بتواند با محصولات دیگر مالی غیرمتمرکز ادغام شود.

با تکمیل این حساب‌رسی توسط Quantstamp، انتظار می‌رود که این به‌ روز ‌رسانی در ماه سپتامبر را‌ه‌اندازی گردد. مدیر ارشد این صرافی غیرمتمرکز به مجله Decrypt گفت:

“در حال حاضر، چندین شکل از ریسک در بازار مالی غیرمتمرکز وجود دارند. ما در حال تلاش برای حداقل کردن آن‌ها برای کاربران خود هستیم. این بازبینی توسط Quantstamp یک قدم اساسی در حصول اطمینان از عملکرد مطلوب قرارداد‌های هوشمند و عدم ریسک در برابر کاربران است. همچنین اقداماتی برای ارزیابی دارایی‌های مختلف قبل از قرار گرفتن در فهرست این صرافی انجام می‌دهیم. این اقدامات شامل انجام مصاحبه با تیم اصلی آن‌ها، مرور قانونی و حقوقی موجودیت‌‌های مسئول این پروژه‌ها و نظارت بر قراردادهای هوشمند است.”

در کنار رونق شدید بازار مالی غیرمتمرکز، به تازگی تعدادی از اشکالات و سو استفاده‌های سطح بالا از جمله دست‌کاری‌های وام‌های آنی dForce و اشکالات مهلک در قرارداد‌های هوشمند بازبینی نشده در Yam Finance صورت گرفته‌اند. در کنار این‌ها اتفاقات بی‌شماری مثل توکن‌های تقلبی را هم در نظر بگیرید که آنقدر بزرگ نبوده‌اند که تبدیل به خبر پر رنگی شوند.

https://coiniran.com/?p=40947
دکمه بازگشت به بالا