ایستگاه خبر

براساس گزارش PwC معاملات ادغام‌های رمز ارز در سال 2021 تا 5000 درصد افزایش داشته است

طبق گزارش شرکت حسابرسی معتبر PwC معاملات ادغام‌ها و اکتساب‌های (M&A) رمز ارز از 1.1 میلیارد دلار در سال 2020 با 4846 درصد افزایش به 55 میلیارد دلار در سال 2021 رسید. میانگین شاخص M&A از 52.7 میلیون دلار به 179.7 میلیون دلار رسیده که این گزارش وجود شرکت چند میلیارد دلاری چک سفید یا اسپک (SPAC) را عامل این جهش دارایی می‌داند.

در سال 2021 شاهد تغییر جهت فعالیت رمز ارز به آمریکا بودیم و سهم کلی M&A این کشور از 41% به 51 % ارتقا یافت. اوضاع از دیدگاه ارزش کل کمی متفاوت بوده و اروپا، خاور میانه و آفریقا با 25.5 میلیارد دلار رشد پیشتاز و منطقه‌ی آسیا-اقیانوسیه با تنها 5 میلیارد دلار رشد معاملات ادغام در رتبه آخر قرار دارد.

شرکت چندملیتی خدمات حرفه‌ای بریتانیایی PwC که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ی مدیریت، مشاوره‌ی مالی و سرمایه‌گذاری، مشاوره‌ی حقوقی و مالیاتی و خدمات حسابداری فعالیت دارد به تلاش‌هایی که درخصوص تامین‌ بودجه‌ی رمز ارزها انجام شده نیز اشاره داشته است. به‌طوری که ارزش کلی این معاملات را با 645 درصد رشد از 4.5 میلیارد دلار به 26.3 میلیارد دلار اعلام کرده است. میانگین این شاخص نیز تا 143 درصد نسبت به سال 2020 جهش داشته است.

در گزارش PwC به این امر اشاره شده است که تعداد شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیزی (VC) که پروژه‌های رمز ارز و بلاک‌چین را درسال 2021 تامین مالی کرده‌اند، باافزایش 49 عددی روبه‌رو بوده است. درحال حاضر تعداد کل این VCها کمتر از 500 عدد است.

روندهای احتمالی سال 2022

PwC انتظار دارد که جریان صعودی صنعت کریپتو در سال جاری تداوم داشته و باتوجه به عملکرد مثبت سال گذشته صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیشتری به توسعه‌ی معاملات رمز ارز کمک کنند.

در گزارش این شرکت معتبر حسابرسی توسعه‌ی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، امورمالی غیرمتمرکز (DeFi)، وب3 و فضای متاورس نیز از بخش‌هایی هستند که در سال 2022 پیشرفت‌های بزرگی خواهند داشت و می‌توانند سرمایه‌ی خوبی از جانب رویدادهای تامین بودجه به‌خود اختصاص دهند.

پیشنهاد مطالعه: تاثیرگذارترین شرکت‌های جهانی در ساخت دنیای متاورس

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا