ایستگاه خبر

بیت‌کوین به جنگ ولادیمیر پوتین می‌رود!

بیت‌کوین چنل گزارش داده است که فعال سیاسی ضد فساد روسی، الکسی ناوالنی و کمپین تحت هدایت او تاکنون ۳.۳ میلیون دلار بیت‌کوین توسط هواداران خود جمع آوری کرده است.

ناوالنی Navalny  بزرگترین منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است.  کمپانی تحت مدیریت وی Shtab Navalny  در زمینه تحقیقات، مسائل محیط زیستی و معرفی کاندیداهای محلی مستقل برای انتخابات‌های محلی در روسیه فعال است. این شرکت همچنین رویدادهای اجتماعی و کمپین‌های سیاسی برگزار می‌کند.

پلتفرم آنها از سال ۲۰۱۶ شروع به پذیرش بیت‌کوین از طرفداران خود کرده است. آنها خود را بزرگترین نیروی مخالف پوتین در سرتاسر کشور می‌نامند.

مطابق با خبر منتشر شده در RBC و با استناد به اطلاعات موجود در blockchair.com، کمپین آقای ناوالنی ازابتدای درخواست از هواداران خود تا کنون ۶۴۸ بیت‌کوین معادل ۳.۳ میلیون دلار دریافت کرده است. با این حال به نظر می‌رسد آقای ناوالنی تمایلی به نگهداری از مبالغ اهدا شده ندارد. موجودی کیف پول آنها اکنون در حدود ۰.۱۴ بیت‌کوین است. او مدعی است که مبالغ اهدا شده را یا تبدیل به فیات کرده و هزینه شده و یا به آدرس‌های دیگر انتقال داده است. مبالغ اهدایی از طرف ۳۲۴۱ ادرس منحصر به فرد به کیف پول ناوالنی ارسال شده است.

این خبر در حالی منتشر شده است که یک کمپین ضد فساد دیگر توسط ناوالنی تاسیس شده است. او و همکارش چندی پیش ۱.۲۴ میلیون دلار در ابتدا به این کمپین کمک کرده بودند.

در یک پست رسمی آنها مدعی شده اند که فعالیت‌های آنها باعث کاهش فساد سیاست مداران در روسیه شده است. او همچنین تعهد داده است که به مبارزه با پوتین و حذب حاکمه در مجلس دوما که اکثریت ۳۳۵ کرسی از ۴۵۰ کرسی موجود را در اختیار دارد، ادامه خواهد داد.

https://coiniran.com/?p=40226
دکمه بازگشت به بالا