ایستگاه خبر

پوتین قصد دارد جلوی تراکنشات رمزارزی را بگیرد

پوتین رئیس جمهور روسیه می‌گوید که رمزارزها برای فعالیت‌های غیر قانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید مراجع قانونی نظارت بیشتری بر آن‌ها داشته باشند.

او روز چهارشنبه در ملاقاتی که با دادستان عمومی داشت به این موضوع اشاره کرد که نسبت به استفاده از دارایی‌های دیجیتال باید نظارت بیشتر و دقیق‌تری صورت گیرد.

با توجه به خبری که در وبسایت ریاست جمهوری روسیه آمده است، پوتین گفته که روسیه نیاز دارد تا معیارهای سخت‌گیرانه‌تری نسبت به تراکنشات دارایی‌های دیجیتال، به خصوص تراکنشاتی که باعث خروج این ارزها از کشور می‌شوند، وضع گردد.

آژانس مبارزه با پولشویی روسیه طی بیانیه‌ای گفته است: مجرمین از دارایی‌های دیجیتال بیشتر از هر زمان دیگری استفاده می‌کنند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم و تمامی سازمان‌ها از جمله مراجع قانونی و وزارت اطلاعات باید به ما در این فرآیند کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱)

روسیه قانونی را درباره دارایی‌های دیجیتال وضع کرده است که از ماه جولای ۲۰۲۱ به اجرا در خواهد آمد.

در این قانون آمده است که ارزهایی که دارای دفتر مرکزی هستند، به عبارتی ارز متمرکز به شمار می‌روند، باید مورد بررسی قرار گیرند. همچنین این قانون درباره ارزهای غیرتمرکز می‌گوید که باید در اظهارنامه‌های مالیاتی به عنوان اموال شخصی ذکر شوند.

در ماه ژانویه وزارت کار روسیه، شهروندان روسی را به طور ویژه از داشتن رمزارز و استفاده از تمامی خدمات مربوط به آن منع کرده است.

البته ضوابط قانونی مربوط به خدمات رمزارزی در روسیه به طور مستمر اجرا نمی‌شوند. به عنوان مثال تنها چند دادگاه دستور به مسدود کردن سایت‌های مربوط به رمزارز را تصویب کرده‌اند.

در میان سایت‌های مسدود شده نام بزرگی مانند Binance نیز به چشم می‌خورد.

بانک مرکزی روسیه با توجه به وضع این قوانین به دنبال راه‌اندازی یک CDBC نیز است.

برخی از فعالان اجتماعی روسیه مانند Alexy Navalny اخیرا از رمزارزها برای خارج کردن دارایی‌های مسدود شده در حساب‌های بانکی قدیمی استفاده می‌کنند.

source

https://coiniran.com/?p=44709
دکمه بازگشت به بالا