ایستگاه خبر

پوما با کفش‌های NFT به متاورس قدم می‌گذارد

پوما (Puma)، از معتبرترین تولیدکنندۀ البسه و لوازم ورزشی جهان، خبر از راه‌اندازی نخستین پلتفرم متاورسی خود را به نام Black Station در رویداد مُد نیویورک داد.

براساس بیانیۀ مطبوعاتی این شرکت آلمانی، Black Station پلتفرمی پویا است که کاربران و مشتریان پوما می‌توانند به شیوۀ پویا و فراگیر باهم تعامل داشته و از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ورزشی این شرکت لذت ببرند.

پوما در مسیر خلاقیت

Adam Petrick، مسئول ارشد محصولات پوما، اظهار داشت که Black Station از 20 سال گذشته وجود داشته و محلی برای نمایش خلاقانه‌ترین طراحی‌های این شرکت بوده است، اکنون با تبدیل آن به یک پلتفرم متاورسی سعی داریم تا تعهد خود را به نوآوری و کیفیت محصولات بر بستر جدیدترین فناوری دیجیتال احیا نماییم.

کاربران پس از ورود به این پلتفرم در یک مرکز دیجیتال بسیار واقعی قرار می‌گیرند، این مرکز دارای سه مسیر مجزا است که امکان تجربۀ کفش‌های انحصاری از طریق آن‌ها وجود دارد. در این پورتال امکان مینت کردن NitroPass نیز وجود دارد، از این مجوزهای دیجیتالی می‌توان محصولات فیزیکی وابسته به NFTهای ورزشی پوما را پس از نمایشگاه Futrograde دریافت کرد.

Heiko Desens، مدیر ارشد خلاقیت و نوآوری پوما، ویژگی‌های متاورس را عامل شتاب‌دهنده‌ای دانست که موانع موجود تیم طراحان در مسیر خلق محصولات دیجیتالی نزدیک به واقعیت را رفع کرده است.

اشتیاق پوما به حضور در متاورس

صرف‌نظر از برتری‌های نوآوری متاورس باید دانست که شرکت نایکی، از رقبای اصلی پوما، موفق به کسب نزدیک به 184 میلیون دلار از راه فروش محصولات NFT خود شده است. این سود کلان مالی مشوق بزرگی برای حضور در بازاری است که هنوز در روزهای آغازین خود به سر می‌برد.

پوما با کفش‌های NFT به متاورس قدم می‌گذارد

طبق داده‌های ارائه شده از سوی Dune Analytics، شرکت Nike بیشترین درآمد را از راه فروش محصولات NFT داشته و پس از آن برند Dolce & Gabbana قرار دارد که 23.67 میلیون کالای NFT فروخته است. در کمال تعجب آدیداس که از نخسین شرکت‌های حاضر در متاورس بود تنها 10 میلیون دلار از این بازار درآمد داشته است. این رقم ناامیدکننده به دلیل بروز مشکلات فنی رونمایی از مجموعۀ NFTهای آن بوده است.

پیشنهاد مطالعه: پرتقاضاترین مهارت‌ها برای پیدا کردن شغل در متاورس (Metaverse)

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا