ایستگاه خبر

حتی غیرقابل دسترس‌ها هم برای کاربران بریو در دسترس هستند!

از ۲۵ فوریه کاربران دسکتاپ مرورگر بریو (Brave) با اتصال به Wayback Machine می‌توانند به محتوای بایگانی شده‌ی صفحات غیرقابل دسترس و محتوای گمشده در اینترنت دسترسی پیدا کنند. برای دستیابی به این ویژگی، بریو با کتابخانه‌ی دیجیتال غیرانتفاعی The Internet Archive یا Archive.org همکاری می‌کند. در نتیجه‌ی این همکاری کاربران مرورگر دستکاپ بریو دیگر با پاسخ HTTP 404 موجه نخواهند شد و به صفحه‌ی بایگانی شده رهنمون می‌شوند. در واقع کاربران بریو با پیام زیر مواجه می‌شوند:

«متاسفیم، این صفحه وجود ندارد. آیا می‌خواهید به صفحه‌ی ذخیره‌ شده‌ی موجود در Wayback Machine نگاهی بیاندازید؟»

بریو اولین مرورگری‌ست که این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده چرا که این ویژگی برای مرورگرهایی همچون کروم، فایرفاکس و Safari تنها از طریق افزونه‌های در دسترس است. بریو یک مرورگر با تمرکز بر حریم خصوصی کاربران است و در آخرین بررسی‌های انجام شده از مرورگرهای گوگل، سافاری و فایرفاکس در زمینه‌ی رعایت حریم خصوصی کاربران بهتر عمل کرده است. مرورگر بریو در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰.۴ کاربر فعال ماهانه داشت و در حال کسب محبوبیتی روزافزون است.

شبکه‌ی بایگانی اینترنت در سال ۱۹۹۶ با هدف دسترسی دائم به داده‌های دیجیتالی تاریخی تاسیس شد و تا امروز بیش از ۹۰۰ میلیارد URL را در کنار ۴۰۰ میلیارد صفحه‌ی وب بایگانی کرده است.

Source

 

https://coiniran.com/?p=37223
دکمه بازگشت به بالا