آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال؛ بازگشت قیمت بیت کوین (BTC) و نفس گیری اتریوم (ETH)

سه هفته افزایش قیمت در کوتاه مدت اتریوم را خسته کرده است. XRP نیز روی ۰.۳۷ دلار باقی مانده و قدرت دنبال کردن بازار را ندارد.

سه هفته افزایش قیمت در کوتاه مدت اتریوم را خسته کرده است. XRP نیز روی ۰.۳۷ دلار باقی مانده و قدرت دنبال کردن بازار را ندارد.

بازبینی عملکرد هفتگی سه رمز ارز بزرگ بازار

پس از هفته ها سردمداری اتریوم (ETH) در بازار، اکنون بیت کوین جهت دهی به بازار را شروع کرده است. جفت ETH/BTC دیروز به سطح ۰.۰۴۱ (مقاومت احتمالی قیمت) رسیده است که بر اساس چارت روزانه می تواند نقطه ای اثر گذار باشد. انتقال مستقیم سرمایه از اتریوم به بیت کوین باعث رشد بیش از ۵ درصدی آن در روز گذشته شد.

بیشتر بخوانید: افزایش ۶.۵ درصدی قیمت بیت کوین و گذر از ۴۰۰۰ دلار پس از دو هفته

چارت روزانه ی BTC/USD

BTC/USD در سطح قیمت ۴.۰۱۳ دلار معامله می شود. اولین مقاومت بیت کوین در مسیر صعودی ۴۳۸۹ دلار است. بالای این مقاومت یک خط روند نزولی وجود دارد که بازار را در سال ۲۰۱۸ اداره می کرد. گذر از دومین سطح قیمت، BTC/USD را روی روند مثبت قرار می دهد اما نمایه ی نزولی کلی تغییری نخواهد کرد. برای تغییر کلی روند BTC/USD باید از مقاومت ۵۸۷۴ عبور کند.

تحلیل تکنیکال؛ بازگشت قیمت بیت کوین (BTC) و نفس گیری اتریوم (ETH)
price-prediction-btc-eth-xrp

افت قیمت BTC/USD به زیر سطح فعلی می تواند شرایط فروش گسترده آن را فراهم کند. در اینصورت، تنها دو سطح حمایتی می تواند جلوی سقوط آزاد این جفت ارز را بگیرد. حمایت اول ۳۵۹۰ و حمایت دوم ۳۲۷۳ دلار است. حمایت دوم کف قیمتی سال ۲۰۱۸ می باشد. در صورت گذر بیت کوین از حمایت دوم، ریزش آن تا حدود ۲۰۰۰ دلار محتمل است.

MACD در نگاه روزانه تقریبا صعودی ست. فاصله ی خط نزولی با خط صفر اندیکاتور، الگویست که ما را برای افزایش نوسانات و احتمال رد شدن سناریوی نزولی آماده می کند.

در نگاه روزانه، DMI نشان می دهد که گاو ها کنترل وضعیت را به دست گرفته اند. قرار گیری بالای خط ADX و سطح ۲۰ در نمودار این مطلب را تایید می کند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین (BTC) به عنوان ابزار غالب ذخیره ارزش جایگزین طلا می شود

نمودار ETH/USD

ETH/USD، پس از رشد قیمت تا مقاومت احتمالی ۱۶۳.۷۴ دلار در روز گذشته، در حال حاضر به قیمت ۱۵۳.۹۰ دلار معامله می شود. تا به اینجا، ۸۰ درصد از کاهش قیمت در سال ۲۰۱۸ جبران شده است. در میان مدت و بلند مدت، ETH/USD روند صعودی خود را با قدرت ادامه خواهد داد.

اولین مقاومت سر راه این افزایش قیمت، ۱۷۰ دلار، دومین مقاومت ۱۸۰ دلار و سومین مقاومت ۱۹۰ دلار است. در میان مدت، انتظار رشد تا ۲۶۰ دلار نیز وجود دارد.

تحلیل تکنیکال؛ بازگشت قیمت بیت کوین (BTC) و نفس گیری اتریوم (ETH)
price-prediction-btc-eth-xrp

زیر سطح قیمت فعلی، اولین حمایت ۱۴۲ دلار، دومین ۱۲۵ دلار و سومین ۹۵ دلار است. چارت روزانه MACD یک استراحت پس از سه افزایش قیمت را نشان می دهد. کاهش شیب افزایش قیمت ممکن است تبدیل به کاهش قیمت در این هفته شود. فاصله ی زیاد بین خطوط نیز نشان می دهد که نمی توان انتظار حرکت صعودی قابل توجهی را داشت.

DMI روزانه هم نشانگر این است که گاو ها قدرت بالایی قرار دارند و فاصله ی مطمئن با خرس را حفظ کرده اند که اطمینان نسبی از قدرت و ادامه ی این روند ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: چراغ سبز توسعه دهندگان اتریوم به ProgPoW و توقف ماینینگ ASIC

نمودار روزانه XRP/USD

XRP/USD در ۰.۳۶۸۴ دلار مبادله می شود. در میان سه بازیگر بزرگ بازار رمز ارز ها، ریپل ضعف بیشتری در هفته های اخیر نشان داده است.

بالای سطح فعلی، مقاومت اول ۰.۳۷۵۸ دلار (EMA 50)، مقاومت دوم در ۰.۴۱۲۹ دلار (SMA 100) و سطح مقاومت در ۰.۴۲۲۴ دلار (SMA 200) می باشد. مقاومت سوم کمی پایین تر از خط روند نزولی بلند مدت در سطح ۰.۴۴ دلار قرار دارد. در صورت افزایش قیمت نیز می توانیم تغییر روند از نزولی به صعودی را در میان مدت متصور باشیم.

 

تحلیل تکنیکال؛ بازگشت قیمت بیت کوین (BTC) و نفس گیری اتریوم (ETH)
price-prediction-btc-eth-xrp

 

در صورت کاهش قیمت، اولین حمایت ۰.۳۴۵ دلار، دومین حمایت ۰.۳۲ دلار و سومین حمایت ۰.۲۹۷ دلار می باشد.

نمودار روزانه ی MACD نیز خطوط افقی و نزدیک به هم را نمایش می دهد که نشانه ی کمبود قدرت XRP/USD در زمان فعلیست. DMI روزانه هم نشان دهنده قدرت بیشتر گاو ها در مقایسه با خرس هاست، هرچند که هیچکدام از آنها نتوانسته اند تغییری در روند بازار در هفته ی گذشته ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: داده های جدید از مرگ حدود ۱۰۰۰ آلتکوین در سال ۲۰۱۸ خبر می دهند

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=27054
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x