مقالات بیت کوین

تامین انرژی و کاهش هزینه استخراج بیت کوین با راکتور های هسته ای!

اگر از مازاد انرژی تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای برای استخراج بیت کوین استفاده شود، هم برای ماینر ها و هم برای راکتور بهینه خواهد بود.

انرژی مصرف شده در عملیات استخراج بیت کوین حدود ۰.۵٪ از چرخه انرژی مصرفی جهان است. این میزان مصرف انرژی برای استخراج رمز ارز ها نگرانی هایی درمورد آسیب زدن به محیط زیست و افزایش قیمت برق برای دیگران را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: مدیر عامل Pantera Capital: تایید ETF بیت کوین سال ها زمان می برد

Digiconomist برآورد می کند که استخراج بیت کوین به حدود ۲۰۰ گیگاوات برق احتیاج دارد؛ هرچند برخی از کارشناسان این تخمین را دست بالا می دانند. اگر استخراج کنندگان بیت کوین از مازاد انرژی تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای برای استخراج استفاده کنند، بهینه خواهد بود. از آنجایی که انرژی هسته ای ارزان است و مقادیر کمی گاز گلخانه ای تولید می کند، این ایده می تواند در آینده اجرا شود.

تامین انرژی و کاهش هزینه استخراج بیت کوین با راکتور های هسته ای!
powering bitcoin mining with nuclear reactors could be the future/ Source

انرژی هسته ای یک واکنش تنظیم شده و تحت کنترل است که ایزوتوپ های سنگین نظیر اورانیم ۲۳۵ در آن شکسته می شوند و نوترون آزاد می کنند. آزاد شدن نوترون باعث شکافت دیگر اتم های اورانیم ۲۳۵ و شکسته شدن آنها شوند و الی آخر.

بیشتر بخوانید: تفاوت های Utility Tokens و Security Tokens در چیست؟

نیروگاه های هسته ای انرژی زیادی تولید می کنند ولی به خاطر عدم ظرفیت شبکه برق برای ذخیره سازی، این نیروگاه ها مجبور به کاهش تولید می شوند. میله های کنترلی که درون هسته راکتور قرار می گیرند از فلزاتی چون بور و نقره ساخته شده اند و قابلیت جذب نوترون ها و کاهش یا توقف واکنش هسته ای را دارند. هنگام کاهش فعالیت هسته ای با این میله ها ثروتی ذخیره نمی شود و با این هزینه می توان توان نیروگاه هسته ای با هر ظرفیتی را افزایش داد. بنابراین، از لحاظ اقتصادی ظرفیت نیروگاه هسته ای را به حداکثر می رساند. استفاده از حداکثر ظرفیت، باعث طول عمر یک راکتور هسته ای می شود.

 

بیشتر بخوانید: هایپر لجر (Hyperledger) چیست؟

حال اگر مقدار کافی مزرعه بیت کوین به شبکه نیروگاه هسته ای متصل باشد، نیروگاه می تواند با حداکثر ظرفیت کار کند. این روش باعث می گردد نیروگاه سودآورتر بوده، قیمت برق کاهش یابد، و شبکه استخراج بیت کوین انرژی مورد نیاز خود را دریافت کند. همچنین، استخراج بیت کوین نیز سودآورتر خواهد شد.

تجمع مزارع بیت کوین اطراف منابع ارزان قیمت انرژی، به خاطر وجود مازاد الکتریسیته تولیدی، در ایسلند و اطراف سد های آبی در چین دیده می شود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=25148
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x