ایستگاه خبر

مزایده طرح منحصر به فرد پورشه به عنوان NFT

پورشه از ۲ آگوست تا ۶ آگوست فرصتی منحصر به فرد در اختیار طرفداران و مشتریان خود قرار می‌دهد تا NFT تصویر اختصاصی طراحی‌شده توسط مدیر تیم طراحی بدنه این شرکت را خریداری کنند. طرفداران می‌توانند این طرح را در حراجی از طریق پلتفرم آمریکایی SuperRare خریداری کنند.

این طرح استثنائی هم به‌عنوان دارایی فیزیکی و هم به‌عنوان دارایی دیجیتالی در دسترس قرار می‌گیرد. تمام عواید حاصل از این مزایده به Viva Con Agua، یک سازمان غیرانتفاعی خیریه، اهدا می‌شود.

این اولین NFT پورشه است و این شرکت تولیدکننده خودروهای اسپرت توسط شرکت تابعه Porsche Digital و استارت‌آپ فناوری محور Fanzone، که یک پلتفرم برای معاملات کارت‌های NFT است، پشتیبانی می‌شود.

این حراج NFT مسیر جدیدی را برای سازنده خودروهای اسپرت آلمانی نشان می‌دهد. الکساندر پولیچ، مدیرعامل پورشه دویچلند، اظهار داشت:

با این نوع آوری با NFT، ما بار دیگر روحیه پیشگامانه پورشه را نشان می‌دهیم، که با آن همیشه جسورانه وارد حوزه‌های جدیدی شده‌ایم. با NFT، ما به مشتریان فعلی پورشه، که اغلب مجموعه‌داران پرشور هستند، و همچنین گروه‌های هدف جدید که جوانانی با تمایل زیاد به دنیای دیجیتالی‌اند پیام می‌دهیم. چیزی که برای من بسیار خوشحال‌کننده است این واقعیت است که ابتکار عمل در پروژه در بخش نوآوری‌های داخلی ما ایجاد و ظرف چند ماه نیز اجرایی شده است.

طراح این اثر، پیتر وارگا، مدیر طراحی بدنه پورشه معتقد است:

ترسیم یک طراحی که به‌عنوان یک شئ دیجیتالی بصورت آنلاین خرید و فروش می‌شود برای من یک تجربه کاملاً جدید بود. این طرح ترکیبی از Taycan Cross Turismo با ۹۱۱ است. این طرح، زبان طراحی ماشین اسپرت نمادین ما را با جوان‌ترین عضو در مدل‌های طراحی شده ما پیوند می‌دهد. من مشتاقانه منتظر دیدن واکنش‌هایی که NFT در بین شرکت‌کنندگان در حراج ایجاد کرده هستم.

شرکت پورشه در این حراجی  با Fanzone همکاری می‌کند که توسط Forward31، واحد تجاری پورشه GmBh تأسیس شده است. این استارت‌آپ در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و در حال حاضر از یک پلتفرم آنلاین استفاده می‌کند که به طرفداران اجازه می‌دهد کارت‌های پخش دیجیتال را در قالب NFT جمع‌آوری یا مبادله کنند. طرفداران همچنین می‌توانند از افزایش ارزش NFT خود سود ببرند. شرکت Fanzone از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند تا کاربران اطمینان حاصل کنند که نادر بودن دارایی‌های مبادله شده همیشه قابل اعتماد خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=46870
دکمه بازگشت به بالا