ایستگاه خبر

میکسر محبوب اتریوم Tornado Cash با آربیتروم سازگار می‌شود

Tornado Cash11 یکی از پروتکل‌های میکسر تراکنش‌های محبوب اتریوم، آماده است تا با شبکه لایه ۲ آربیتروم (Arbitrum) یکپارچه شود.

Tornado Cash در یک پست وبلاگی در روز دوشنبه گفت:

قراردادهای هوشمند پروتکل همه تنظیم شده و آماده فعالیت در Arbitrum هستند. آن‌ها فقط به کمک جامعه نیاز دارند تا راه‌‌اندازی شوند و پیش بروند.

Tornado Cash به عنوان یک میکسر اتریوم، حریم خصوصی تراکنش‌ها را بهبود می بخشد. این کار را با شکستن پیوند زنجیره‌ای بین آدرس فرستنده و گیرنده انجام می‌دهد. به عبارت دیگر، امکان برداشت به آدرس دیگری را فراهم می‌کند که نمی‌توان آن را با آدرس سپرده مرتبط کرد، بنابراین حریم خصوصی تضمین می‌شود. Tornado Cash از فناوری اثبات zkSnark استفاده می‌کند و  کاربران کنترل کامل سپرده‌های خود را در پروتکل حفظ می‌کنند.

راه‌اندازی Tornado Cash در آربیتروم به این معنی است که کاربران آن می‌توانند تراکنش‌های اتریوم را سریع‌تر و ارزان‌تر پردازش کنند. آربیتروم برای فناوری مقیاس‌بندی خود از ترکیب‌های Optimism استفاده می‌کند. رول-آپ‌‌ها امکان اجرای تراکنش‌های اتریوم خارج از زنجیره را فراهم می‌کنند و فقط داده‌های تراکنش را در زنجیره ذخیره می‌کنند. این امر باعث کاهش ازدحام شبکه، افزایش سرعت آن و کاهش هزینه‌های تراکنش می‌شود.

Tornado Cash با استناد به داده‌های ردیاب CoinTool، گفت که هزینه یک تراکنش ۲.۵ Gwei در آربیتروم در مقابل ~۱۳۰ Gwei در اتریوم است. Gwei یک واحد کوچک اتر (ETH) است. یک gwei یا gigawei به عنوان ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ wei تعریف می‌شود که کوچکترین واحد پایه اتر است.

اعضای انجمن Tornado Cash که مایل به پشتیبانی از راه‌اندازی آن در آربیتروم هستند، می توانند در آن مشارکت داشته باشند. پروتکل میکسر اتریوم اخیراً در زنجیره هوشمند Binance ،Polygon ،xDAI Chain و Avalanche به کار گرفته شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: امنیت کاربر در بلاک‌چین عمومی بیت‌کوین، یک معرفی ساده برای بسته

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=48532
دکمه بازگشت به بالا