ایستگاه خبر

پلیگان راه حل هویتی مبتنی بر ZK-Proofs را معرفی کرد

پلیگان از جزئیات Polygon ID خبر داده است. Polygon ID یک راه حل جدید هویت متمرکز بر حریم خصوصی است که از اثبات‌های بی‌نیاز به دانش (ZK-proofs) برای ایجاد هویت دیجیتال کاربران و از لایه امنیتی به عنوان وسیله‌ای برای محافظت از اطلاعات شخصی استفاده می‌کند.

به گفته پلیگان، این راه حل جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا هویت دیجیتال خود را کنترل کنند، یک اصل اساسی Web3 که شبکه‌های آن را قدرتمند می‌کند. کاربران می‌توانند به جای ارسال اطلاعات شخصی حساس مانند پاسپورت کاربر یا گواهینامه رانندگی از Polygon ID برای اثبات هویت خود در زنجیره استفاده کنند. پلیگان ادعا می‌کند این راه حل جدید منبع باز خواهد بود، از این رو به پروتکل‌های بلاکچین اجازه می‌دهد تا پروژه را منشعب کنند و ادغام یا سازگاری با آن را برای موارد استفاده مختلف توسعه دهند.

این فرآیند به‌صورت زنجیره‌ای خواهد بود و با تأیید رمزنگاری از طریق ZK-proofs ادامه می‌یابد و یک لایه امنیتی حفظ حریم خصوصی را برای کاربران فراهم می‌کند. این کار با استفاده از zkProof Request Language، یک پروتکل منحصر به فرد انجام می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد ویژگی‌های خصوصی درخواستی را که یک کاربر خاص باید اثبات کند، مشخص کنند. از نظر فناوری، سرویس Polygon ID از کارشناسان داخلی پروتکل برای کاهش پیچیدگی‌های استقرار سرویس استفاده می‌کند، که به Circom 2.0، یک کامپایلر برای زبان برنامه‌نویسی Circom، برای اجرای ساختارهای رمزنگاری بی‌نیاز از دانش (مدارهای zkSNARKs) نیاز دارد.

پروتکل‌های بلاکچین مانند Monero از زمان آغاز به کار خود از ZK-proofs استفاده می‌کنند و اکنون به پلیگان، یک پلتفرم مقیاس‌پذیری غیرمتمرکز اتریوم می‌آیند. Polygon ID هنوز در حال توسعه است، اما پلیگان اعلام کرده است که زمانبندی ارائه نسخه کامل آن برای سه ماهه سوم ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده است، در حالی که انتشار عمومی برنامه ID Wallet و کیت توسعه نرم‌افزار است که از ویژگی‌های ضروری مانند صدور ادعاها، خصوصی پشتیبانی می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا D’apps

 

Source

https://coiniran.com/?p=50421
دکمه بازگشت به بالا