ایستگاه خبر

Polygon با خرید شرکت Mir قابلیت‌های اثبات هیچ‌آگاهی خود را تقویت می‌کند

راهکار مقیاس‌پذیری لایه-۲ Polygon به‌تازگی اعلام کرده است که برای توسعه‌ی قابلیت‌های اثبات هیچ‌آگاهی (ZK) خود اقدام به‌خرید شرکت فناوری Mir به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار کرده است. براساس گزارش‌های منتشر شده این خرید با ۲۵۰ میلیون واحد از توکن‌های بومی شبکه‌ی پالیگان یعنی MATIC صورت گرفته است. این خبر که درخلال رویداد مجازی «zk day» اعلام شد به افزایش ۵۰ درصدی قیمت MATIC منجر شده است.

ادغام Mir با Polygon

بنا بر بیانیه‌ی رسمی موجود، مشارکت تیم توسعه‌دهنده‌ی Mir و Polygon به طراحی و اجرای پروژه‌ی جدید آن یاری خواهد رساند. این طرح که «Polygon Zero» نام دارد یک راهکار نوین و مقیاس‌پذیر برای رول‌آپ‌های اثبات هیچ‌آگاهی اتریومی محسوب می‌گردد.

تیم «Polygon Zero» با سرعت بالایی درحال رشد بوده و اقدام به استخدام افراد ماهری کرده است که از پیشینه‌ی شغلی بسیار مطلوبی برخوردارند. درحال حاضر این پروژه مشغول تکمیل بوده و به‌زودی اجرایی خواهد شد.

هدف نهایی پروژه‌ی Polygon Zero را می‌توان تسهیل پذیرش اتریوم بوسیله‌ی بهبود مقیاس‌پذیری بدون به‌مخاطره انداختن امنیت شبکه دانست. این پروژه برای این امر با راهکارهای متعدد دیگر پالیگان مانند اثبات سهام (PoS)، Hermez ،Miden ،SDK Nightfall و Avail ادغام گشته است.

شرکت Mir نیز از دوسال گذشته در حوزه‌ی «اثبات هیچ‌آگاهی بازگشتی» فعالیت داشته است. این استارت‌آپ اتریومی موفق شد تا برای نخستین بار اثبات‌های بازگشتی را براساس متدهای رمزنگاری PLONK و Halo در سال گذشته معرفی کند.

اثبات هیچ‌آگاهی در رمزنگاری روشی است که طرف (اثبات‌کننده) می‌تواند به طرف (تصدیق‌کننده) ثابت کند بیانیه‌ی ارائه‌شده صحیح است. این روش فقط صحت بیانیه را تصدیق می‌کند و هیچ اطلاعات اضافه‌ای را بجز این حقیقت که بیانیه واقعاً صحت دارد ارسال نمی‌کند.

صندوق استراتژیک ۱ میلیارد دلاری Polygon

بلاک‌چین پالیگان طی ماه‌های اخیر بر راهکارهای رمزنگاری مقایس‌پذیر اثبات هیچ‌آگاهی متمرکز بوده است و حتی یک صندوق ۱ میلیارد دلاری را به این امر اختصاص داده است. پالیگان اقدامات متعددی را برای پیشبرد و ارتقای طرح خود انجام داده است که برخی از آنها شامل استفاده از تیم‌ها و پروژه‌های برجسته‌ی ZK، طراحی و توسعه‌ی راهکارهای مبتنی بر ZK، تعامل با سایر تیم‌های فعال در این زمینه، ادغام و پذیرش انواع تکنیک‌های ZK، استخدام افراد متخصص در این حوزه و تامین بودجه‌ی تحقیقاتی هستند.

پیشنهاد مطالعه: اثبات دانایی صفر یا پروتکل دانایی صفر چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48692
دکمه بازگشت به بالا