ایستگاه خبر

همکاری پالیگان با شرکت سازنده موبایل Nothing برای آوردن Web3 به تلفن‌های همراه

راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم پالیگان (Polygon) اعلام کرده است که با سازنده گوشی Nothing همکاری می‌کند تا فناوری Web3 را برای کاربران تلفن همراه به ارمغان بیاورد. تلفن همراه بعدی شرکت Nothing با فناوری پالیگان سازگار خواهد بود و به کاربران امکان می‌دهد به بازی‌ها، پرداخت‌ها، برنامه‌های غیرمتمرکز و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

نیرویی جدید برای آوردن Web3 بر موبایل‌ها

تلفن‌های بلاکچین، علیرغم تلاش‌های متعدد از سوی سازندگان، هرگز برای مشتریان جذابیت نداشتند. با این حال، به نظر می‌رسد شبکه‌های رمز ارزی تلاش جدیدی برای ارائه Web3 و فناوری‌های مرتبط با آن به مخاطبان گسترده تلفن همراه انجام می‌دهند. سولانا قبلاً از نرم‌افزارهای مبتکرانه Saga Phone و Solana Mobile Stack (SMS) خبر داده است.

اکنون، راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم پالیگان اعلام کرده است که با استارت‌آپ فناوری Nothing همکاری می‌کند. این همکاری باعث خواهد شد که پالیگان فناوری خود را در اولین تلفن استارتاپ، Nothing Phone (1) ادغام کند.

جزئیات این مشارکت

این مشارکت در ابتدا با یک باشگاه عضویت NFT آغاز می شود، با آن دسته از کاربرانی که به راه‌اندازی Crowdfund Nothing کمک کردند NFT های انحصاری پالیگان دریافت کنند. کاربرانی که گوشی Nothing را پیش‌سفارش کرده‌اند نیز NFT را دریافت خواهند کرد. NFT های نقطه‌سیاه (The Black Dot) مزایای متعددی مانند دسترسی زودهنگام به محصولات، ورودی‌ها یا رویدادها را برای دارندگان به ارمغان می‌آورند.

اولین قدم‌ها

با این حال، به گفته معاون رشد پالیگان، Arjun Kalsy، این تنها اولین قدم است. برنامه این است که دسترسی آسان به برنامه‌ها و بازی‌های موجود در پالیگان را به گوشی Nothing مبتنی بر اندروید بیاوریم. همچنین پرداخت‌ها و ویژگی‌های آینده پالیگان مانند Polygon ID، راه‌حل شناسایی مبتنی بر مدرک و بی‌نیاز به دانش شرکت را ادغام می‌کند.

به گفته کالسی، پالیگان به لطف یکی از حامیان خود درست پس از جمع‌آوری کمک مالی ۴۵۰ میلیون دلاری در ماه فوریه، با Nothing روبرو شد. کالسی اظهار داشت از دانش تیم Nothing از Web3 به طرز خوشایندی شگفت زده شدیم و دیدیم این تیم برنامه‌های بزرگی برای این فضا دارد.

درست از همان اولین مکالمه، من اینطور گفتم:

خب، این بچه ها متوجه می‌شوند. آن ها درک می کنند که Web3 چگونه کار می‌کند، و این برای من یک لحظه جادویی بود. من می‌خواهم با این بچه‌ها کار کنم.

این استارت آپ توسط کارل پی، یکی از بنیانگذاران وان پلاس تأسیس شد. این شرکت از آن زمان تاکنون برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها را در حوزه فناوری جذب کرده است، از جمله تونی فادل، خالق آی‌پاد، کوین لین، یکی از بنیان‌گذاران توییچ، و بنیان‌گذار و مدیرعامل Reddit، استیو هافمن. این شرکت قصد دارد در تاریخ ۱۲ جولای رویدادی را برای گوشی Nothing Phone برگزار کند.

جزئیات دقیق‌تر در دسترس نیست!

جزئیات در مورد نحوه ادغام Web3 در تلفن Nothing (1) هنوز هم نامشخص است. با این حال، از نظر ظاهری، این شرکت برنامه‌هایی شبیه به پیامک سولانا دارد که دسترسی به Web3 را در تلفن‌های هوشمند آسان‌تر می‌کند و مخاطبان بیشتری را با NFT و کریپتو آشنا می‌کند. با این حال، سولانا در حال ساخت گوشی هوشمند خود با مشارکت محصولات OSOM است. در همین حال، Nothing Phone (1) از فناوری پالیگان بهره می‌برد، اما مانند Solana Saga یک تلفن با برند پالیگان نخواهد بود.

کالسی تاکید کرد که پالیگان می‌خواهد با شرکتی که تخصص آن در ساخت تلفن است شریک شود و به هر یک از شرکا اجازه دهد تا بر حوزه تخصص خود تمرکز کنند. او بیان کرد:

آیا می‌توانیم یک تلفن همراه بسازیم؟ مطمئنم که می‌توانیم، اما آیا ما بهترین تلفن همراه جهان را می‌سازیم؟ نه. این چیزی است که کارل [پی] و اچ تی سی، و سامسونگ، ال جی یا اپل در جهان در آن بهترین هستند.

یک بازار مهم

پالیگان و سولانا بازار موبایل را برای ورود تعداد قابل توجهی از کاربران جدید به فضای کریپتو حیاتی می‌دانند. پالیگان تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری نسبت به اتریوم ارائه می‌کند و اخیراً از طریق خرید آفست به بی‌نیازی به کربن رسیده است. کالسی اهمیت بازار موبایل را تشریح کرد و گفت:

من معتقدم این یکی از مهمترین کارهایی است که شبکه‌ها می‌توانند انجام دهند. شما مقیاس‌پذیری و مواردی از این‌ها را حل کرده‌اید، و اکنون می‌توانید این فناوری را به تلفن همراه ببرید و صدها میلیون کاربر جدید را وارد Web3 کنید.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57430
دکمه بازگشت به بالا