ایستگاه خبر

همکاری پالیگان و Mercy Corps برای توانمندسازی جوامع به حاشیه‌ رانده‌شده

شبکه بلاکچین پالیگان با شرکت سرمایه‌گذاری Mercy Corps همکاری کرده است تا راه‌حل‌های بلاکچین را برای جوامع به حاشیه رانده شده و کم درآمد در مناطق در حال توسعه ارائه دهد.

مشارکت برای ایجاد راه‌حل‌های بلاکچین برای حاشیه‌نشینان

در یک پست وبلاگی در ۲ مارس پالیگان از این همکاری با هدف ارائه راه‌حل‌های بلاکچین و وب ۳ به «مناطق سنتی محروم و به حاشیه رانده شده» خبر داد.

بر اساس این اعلامیه، این همکاری بر چندین هدف متمرکز خواهد بود، از جمله تأمین پول نسخه‌های آزمایشی بلاکچین برای باز کردن سیستم مالی برای جمعیت‌هایی که به خدمات بانک‌ها دسترسی ندارند.

کریپتو به کمک قربانیان می‌آید

مرسی کورپس همچنین در چندین طرح جمع‌آوری کمک از جامعه کریپتو برای ارائه کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه را ویران کرد، مشارکت داشت.

بانک جهانی تخمین می‌زند که بیش از ۱.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان فاقد ابتدایی‌ترین حساب‌های نقدی، پس انداز یا پول دیجیتال هستند. علاوه بر این، آن‌ها برای دسترسی به خدمات مالی مانند بیمه، وام یا وام مسکن به کمک نیاز دارند.

هزینه محرومیت مالی زیاد است. کیفیت زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد، آنها را از پس انداز برای آینده باز می دارد، در صورت بیماری یا از دست دادن منبع امرار معاش، حمایت‌های کمی از آن‌ها می‌شود و آن‌ها ناچار به رباخواران بی‌وجدان روی می‌آورند.

هفت هدف از ۱۷ هدف توسعه پایدار (SDGs) سازمان ملل متحد به حمایت مالی برای همه به عنوان یک مؤلفه حیاتی برای بهبود زندگی افراد حاشیه‌نشین اشاره می‌کنند.

استفاده از Web3 برای حمایت مالی برای همه

طبق گفته‌های پالیگان و Mercy Corps، راه‌حل‌های بلاکچین و Web3 تبلیغات زیادی داشته‌اند، اما جمعیت‌ زیادی هنوز تأثیر آن‌ها را احساس نکرده‌اند.  به همین دلیل، Mercy Corps می‌گوید راه‌حل‌های web3 را برای توسعه نوآوری‌های بلاکچین که می‌تواند از افراد در جوامع محروم حمایت کند، آزمایش می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: کاربرد فناوری بلاکچین در حوزه خدمات مالی

 

Source

https://coiniran.com/?p=61289
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x