ایستگاه خبر

پلتفرم پلی‌گُن (Polygon) شرکت DraftKings را به عنوان یک گره اعتبارسنج شبکه خود پذیرفت

پلتفرم پلی‌گُن (Polygon)، راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم، به تازگی شرکت DraftKings را به عنوان گره اعتبارسنج شبکه خود پذیرفته است. این شرکت در فهرست بورس نزدک وجود دارد. برای نخستین بار است که یک شرکت با سهام قابل‌معامله برای عموم، نقش فعالی را در حکم‌رانی بلاک چین بر عهده می‌گیرد.

شرکت DraftKings با ارزش ۲۳ میلیارد دلار، یک کسب و کار سرگرمی ورزشی دیجیتال است. این شرکت شرط‌بندی ورزشی، امروز به عنوان یک گره اعتبارسنج به اکوسیستم پلی‌گُن ملحق شد.

گره‌های اعتبارسنج پلتفرم پلی‌گُن (Polygon) مسئول تأیید صحت و سندیت تراکنش‌های شبکه هستند و در مکانیزم اجماع اثبات سهام در ازای آن پاداش می‌گیرند. گره‌ها توکن‌های MATIC را به عنوان سهم خود از شبکه، استیک می‌کنند.

شرکت DraftKings با شرکت تأمین‌کننده زیرساخت بلاک چین، شرکت ZeroHash همکاری می‌کند تا یکی از ۱۰۰ گره شبکه پلی‌گُن (Polygon) باشد. وظیفه آن‌ها تولید بلاک، اعتبارسنجی اجماع و ارسال چک‌پوینت به شبکه اصلی اتریوم است.

شبکه پلی‌گُن و درآمد ۷۷۰ میلیون دلاری گره‌های اعتبارسنج

بنا بر اطلاعیه عمومی این پلتفرم، بیش از ۲.۶۷ میلیارد توکن MATIC با ارزشی بالاتر از ۴ میلیارد دلار توسط گره‌ها استیک شده که تا کنون درآمدی نزدیک به ۷۷۰ میلیون دلار برای استیک‌کنندگان حاصل کرده است.

سندیپ نیلوال، بنیان‌گذار پلتفرم پلی‌گُن اشاره کرد:

“شرکت DraftKings جای خود را در بین گره‌های اعتبارسنج به صورت برابر با دیگر اعضای جامعه دارد و مشکلی در برابر میل شرکتمان در دست‌یابی به شبکه اجماع غیرمتمرکز و تحت کنترل جامعه ایجاد نخواهد کرد.”

در یک یا دو سال اخیر، پلتفرم پلی‌گُن (Polygon) به عنوان بخش مهمی از زیرساخت Web3 پدیدار شد. این شبکه یک ماشین مجازی اتریوم (EVM) ارائه کرده که زنجیره‌های جانبی (sidechain) انطباق‌پذیری دارد. راه‌حل مقیاس‌پذیری این پروژه، در مقایسه با لایه اصلی اتریوم، سرعت تراکنش بالاتر و کارمزدهای بسیار کمتری دارد.

پلتفرم پلی‌گُن (Polygon) در گذرگاهی تاریخی

پلتفرم پلی‌گُن در حال حاضر میزبان پروژه‌های بزرگی در این فضا است. از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز مثل برنامه وام‌دهی Aave گرفته تا بازار معروف NFT یعنی پلتفرم OpenSea از جمله این پروژه‌ها هستند. در حال حاضر بیش از ۷ هزار برنامه غیرمتمرکز (dApp) در این شبکه فعالیت می‌کنند که آن را به یک مقصد محبوب برای پروژه‌های وب ۳.۰ (۰.Web 3) تبدیل می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا D’apps

در حالی که شرکت‌های بزرگ علاقه‌ی روزافزونی را به فضای اقتصاد وب ۳.۰ نشان می‌دهند، بخش غالب مشارکت آن‌ها محدود به کمپین‌های سرمایه‌گذاری و تبلیغاتی بوده است. تصمیم شرکت ۲۳ میلیارد دلاری DraftKings برای گرفتن نقش فعالانه در عملیات روزمره یک شبکه رمز ارزی بزرگ، نقطه مهمی در مسیر پذیرش صنعت رمز ارز است.

جنبه‌های آینده‌نگر کسب و کار شرکت DraftKings در عصر وب ۳.۰

قرار گرفتن در معرض فناوری استیک کردن، از استراتژی وسیع‌تر شرکت DraftKings مبنی بر ایجاد یک زیرساخت غیرمتمرکز، پایدار و قوی حمایت می‌کند. این یک جنبه آینده‌نگر این شرکت در عصر Web3 است. این جمله‌ای است که پل لیبرمن، بنیان‌گذار و مدیر فناوری و محصول جهانی در شرکت DraftKings به آن اشاره کرده است.

مجموعه محصولات پلتفرم پلی‌گُن برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان امکان دسترسی را به انواع راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مثل رول‌آپ‌های zk، رول‌آپ‌های آپتیمیستیک، زنجیره‌های جانبی و راه‌حل‌های ترکیبی ایجاد می‌کند.

با دورنمایی رو به جلو، پلتفرم پلی‌گُن (Polygon) سرمایه‌گذاری وسیعی را در رمزنگاری دانایی صفر (zero-knowledge) انجام می‌دهد. یک فناوری که به عنوان حرف آخر در بحث مقیاس‌پذیری شناخته می‌شود. تیم توسعه این پروژه، بخش قابل‌توجهی از صندوق ذخیره (یک میلیارد دلار) را به راه‌حل‌های دانایی صفر اختصاص داده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=50109
دکمه بازگشت به بالا