ایستگاه خبر

دسترسی به مجموعه داده‌های Polygon در Google Cloud ممکن شد

مجموعه داده‌های بلاک‌چین مقیاس‌پذیر Polygon هم‌اکنون با ابزار BigQuery در Google Cloud ادغام و قابل دسترسی می‌باشد. این راهکار به تحلیل‌گران داده و توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا از زنجیره‌ی بلوک Polygon اطلاعات مفیدی برای پروژ‌ه‌های خود استخراج کنند. Polygon نوعی شبکه‌ی مقیاس‌پذیر است که به‌ موازات بلاک‌چین اتریوم عمل می‌نماید، از این شبکه به‌عنوان «زنجیره‌ی تعهد» نیز یاد می‌گردد که از شبکه‌ی اصلی اتریوم سریع‌تر و ارزان‌تر است.

اطلاعات آماری به توسعه‌ی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز شبکه‌ و کاربرد آن در راهکارهای سازمانی-شرکتی کمک می‌نماید. Google Cloud سابق بر این با پروژه‌های کریپتوی مهمی از قبیل Chainlink و Theta Network همکاری داشته و نیازهای محاسباتی آنها را برطرف نموده است.

یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های تحلیل داده‌ی دنیا BigQuery بوده که به‌‌خوبی از قابلیت‌های Google Cloud در کنار ابزارهای شناخته‌ شده‌ی Google ،Gmail و YouTube برخوردار گشته است.

دسترسی به مجموعه داده‌های Polygon در Google Cloud ممکن شد

BigQuery ابزار تحقیقاتی ساده و درعین حال قدرتمندی برای مجموعه داده‌ها حتی نوع مبنی بر بلاک‌چین است. اطلاعات داده‌ها پس از پردازش توسط زبان برنامه‌نویسی SQL سازماندهی می‌گردند. به گفته‌ی Polygon این ابزار (SQL) نوعی «نشانه‌گذاری» برای داده‌های ساده و پیچیده‌ی مورد استفاده در تحلیل‌های درون-زنجیره‌ای است. برای نمونه از این ابزار در اجرای تحلیل‌های چندین بلاک‌چین و رهگیری فعالیت‌ توکن‌های مشترک استفاده می‌گردد.

توسعه‌ی Polygon

این راهکار به Polygon برای تجزیه معیارهایی همچون شناسایی محبوب‌ترین توکن‌ها، قراردادها یا اپلیکیشن‌های موجود در شبکه بسیار کمک خواهد کرد. کاربرد دیگر این ابزار تحلیلی تسهیل نظارت بر تراکنش‌ها است، از این رو سازمان‌های تنظیم کننده قادرند تا بلاک‌چین Polygon را جهت شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی مانند پولشویی و فرار مالیاتی به‌طرز موثرتری تحلیل نمایند.

BigQuery می‌تواند از طریق Google Cloud به مجموعه داده‌های عمومی بلاک‌چین Polygon دسترسی داشته باشد. Google Cloud توانسته است بیش از ۱۰۰ مجموعه داده را از صنایع مختلف جمع‌آوری و در درسترس عموم قرار دهد.

شبکه‌ی Polygon طی شش ماه گذشته توانسته است از لحاظ تعداد کاربران فعال روزانه، تراکنش‌ها و ارزش کل دارای‌های قفل شده (TVL) رشد فراوانی داشته باشد. این پیشرفت درپی تصمیم چند پروژه‌ی شاخص DeFi مانند سوشی‌سوآپ، آوه، Curve و ۱inch Network برای ملحق شدن به Polygon رخ داد و موجب جذب تعداد بسیاری از کاربران اتریوم و میلیاردها دلار نقدینگی به این شبکه گردید.

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

Source

https://coiniran.com/?p=45827
دکمه بازگشت به بالا