ایستگاه خبر

پلیگان هاردفورک EIP-1559 را فعال کرد

پلیگان EIP-1559 را راه‌اندازی کرده است. این به‌روزرسانی یک کارمزد پایه برای تراکنش‌ها تعیین و سوزاندن آنی توکن‌های MATIC را آغاز می کند.

EIP-1559 روی پلیگان فعال می‌شود

پلیگان نسخه اختصاصی EIP-1559 اتریوم را پیاده‌سازی کرده است.

به‌روزرسانی در بلوک 23850000 در ساعت 2:48 بامداد UTC فعال و جایگزین سیستم قبلی پلیگان شد.

با فعال شدن EIP-1559، تراکنش‌های پلیگان اکنون از یک کارمزد پایه استفاده می‌کنند— حداقل مقدار توکن شبکه MATIC که برای پردازش سریع تراکنش در بلاکچین لازم است. شبکه به جای پرداخت این هزینه به اعتبارسنجی پلیگان اکنون هزینه پایه هر تراکنش را می‌سوزاند.

سیستم جدید کارمزد گس فقط اعتبارسنج‌ها را با هزینه‌های اولویت‌دار جبران می‌کند. انعامی که کاربران می‌توانند همراه با کارمزد پایه تراکنش ارسال کنند تا اعتبارسنجی‌ها را تشویق کنند تا تراکنش‌ها را سرعت بخشند.

EIP-1559 به پیش‌بینی‌پذیری و پایداری بیشتر سیستم هزینه پلیگان در برابر شوک‌های ناگهانی تقاضا کمک می‌کند. در یک پست وبلاگ دوشنبه، تیم پلیگان اشاره کرد که EIP-1559 منجر به کمتر به هدر رفتن تراکنش‌ها و تراکم کمتر شبکه می‌شود.

EIP-1559 برای اولین بار در اتریوم به عنوان بخشی از هاردفورک لندن در آگوست سال گذشته راه‌اندازی شد. این ارتقا، میزان کارمزد پایه را بر اساس میزان تراکم شبکه تنظیم می‌کند و به طور خودکار به کیف پول‌هایی مانند MetaMask اجازه می‌دهد تا هزینه‌های گس را برای تراکنش‌ها تعیین کنند.

علاوه بر دستیابی به قابلیت پیش‌بینی در هزینه‌های گس، EIP-1559 یک تغییر اساسی در سیاست پولی اتریوم با کاهش عرضه ETH در گردش ایجاد کرد.

تیم پلیگان در همان پست وبلاگ توضیح داد که، مشابه اتریوم، EIP-1559 به دلیل عرضه ثابت 10 میلیارد توکن MATIC، اثر کاهش تورم روی پلیگان خواهد داشت. در تجزیه و تحلیل، تیم دریافت که در استفاده فعلی، EIP-1559 هر سال 0.27 درصد از کل عرضه MATIC را می‌سوزاند.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا