ایستگاه خبر

عرضه اولیه غیرمتمرکز توکن پروژه SpiderDAO در صرافی غیرمتمرکز Polkastarter

پروژه SpiderDAO از امروز توکن خود (SPDR) را بر روی صرافی غیرمتمرکز Polkastarter عرضه می‌کند. این توکن از اولین توکن‌های قرار گرفته در این صرافی غیرمتمکز تازه تأسیس بر بستر بلاکچین پولکادوت است.

پروژه SpiderDAO یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز با هدف ایجاد حریم خصوصی آنلاین برای کاربران با استفاده از راه‌حل‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بر روی بلاکچین پولکادوت است. این اولین توکن لیست شده در این صرافی غیرمتمرکز است.

۸.۳۳ درصد از توکن‌ها تا اواسط ماه مارس ۲۰۲۱ عرضه خواهند شد که در آن نقطه تمام عرضه این توکن باز خواهد شد و ۶۰ درصد از آن‌ها در مدت ۵ سال توزیع خواهند شد. با اینکه عرضه این توکن اخیرا در فروش‌های خصوصی قابل دست‌یابی بوده است، اما این خبر حاکی از عرضه اولیه غیرمتمرکز (IDO) این توکن است.

ویژگی متمایز صرافی غیرمتمرکز Polkastarter

این توکن‌ها برای عادلانه بودن IDO در استخرهای سوآپ ثابت صرافی غیرمتمرکز Polkastarter عرضه خواهند شد. این یعنی قیمت توکن تا زمان عرضه واقعی توکن ثابت خواهند ماند. راه‌اندازی توکن در یک قیمت ثابت از افزایش سطح قیمت گاس توسط سرمایه‌گذاران عمده و خرید تمام یک استخر زمانی که قیمت‌ها پایین است، جلوگیری می‌کند. در واقع این روش مانعی در برابر انباشت توکن‌ها توسط وال‌های بازار است.

یک مزیت دیگر نیز شفافیت است زیرا با وجود قیمت ثابت، مقدار سرمایه جمع شده در عرضه اولیه به راحتی قابل محاسبه است. این اصلی‌ترین عامل اعتماد سرمایه‌گذاران به مدیران پروژه است.

SpiderDAO در کنار MahaDAO از اولین پروژه‌هایی به شمار می‌روند که توکن‌های خود را در این استخرهای Polkastarter عرضه می‌کنند. همچنین یک استخر هم برای توکن بومی پولکلا استارتر (POLS) وجود دارد.

||بیشتر بخوانیم: علت افزایش بازارگردان‌های خودکار (AMMs) چیست؟

یکی از خصوصیات پروژه SpiderDAO که کاربران نسبت به آن اشتیاق زیادی دارند، ویژگی «نقدینگی به عنوان ابزار» است. دارندگان توکن SPDR در کنار  دریافت نرخ بهره سالانه در ازای ارائه نقدینگی با توکن‌هایشان، به VPN مخصوص SpiderDAO دسترسی خواهند داشت.

این پروژه که بر بستر بلاکچین پولکادوت قرار دارد، با ایجاد یک سرویس  VPN غیرمتمرکز و رمزنگاری داده‌های کاربران، از حریم خصوصی و امنیت آن‌ها محافظت می‌کند. همچنین SpiderDAO قصد دارد با تبدیل شدن به یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز، حکم‌رانی پروتوکل را به جامعه‌ی خود بسپارد. کاربران قادر خواهند بود تنها برای یک دفعه صرف نظر از مقدار توکن‌هایشان، به تصمیم‌ها رأی دهند و از این بابت محدودیتی برای رأی‌دهی ندارند.

https://coiniran.com/?p=42618
دکمه بازگشت به بالا