ایستگاه خبر

ساخت خزانه بلاکچین پولکادوت یک قدم به سوی تصور یک اینترنت کاملا غیرمتمرکز

از هنگام راه‌اندازی بستر پولکادوت، این بلاکچین تأسیس یک خزانه را اعلام کرده بود که یک بستر غیرمتمرکز جدید برای تأمین سرمایه برای پروژه‌ها است. حالا اولین طرح‌‌های پیشنهادی برای این بستر ارسال شده‌اند.

خزانه پولکادوت که یک سبد از وجوه جمع‌آوری شده از طریق کارمزد تراکنش، تخفیف‌ها و عدم کارایی استیکینگ است که توسط یک مجمع اداره می‌شود. این مجمع توسط اعضای جامعه پولکادوت انتخاب می‌شوند. برخی گروه‌ها و تیم‌ها طرح‌های پیشنهادی خود را برای خزانه پولکادوت ارسال کرده‌اند. البته نام این گروه‌ها افشا نشده است.

با این تغییر، بلاکچین پولکادوت نیز به مانند اتریوم این قابلیت را دارد که وجوهی را برای توسعه پروژه‌ها تخصیص دهد. این خزانه به اعضا اجازه می‌دهد تا از این مبالغ برای اجرای طرح پیشنهادی تأیید شده خود استفاده کنند. همچنین بر طبق برنامه‌ریزی انجام شده این وجوه برای اعطای پاداش به اعضای جامعه در ازای ترجمه اسناد، نوشتن مقالات مربوط به پولکادوت و پشتیبانی جامعه تلگرام این بستر استفاده خواهد شد.

جزییات ارسال طرح پیشنهادی

شرکت‌کنندگانی که می‌خواهند طرح پیشنهادی خود را ارسال کنند باید بدانند که برای پذیرفته شدن نیاز است که یک از یک روش خارج زنجیره یا به عبارت دیگر با حداقل ذخیره‌سازی روی زنجیره، طرح پیشنهادی خود توضیح دهند. برای همین آن‌ها نباید از اطلاعات متنی استفاده کنند. شرکت‌کنندگان موضوعات مربوطه را در انجمن Polkassembly مطرح می‌کنند و جزییات طرح خود را با اعضای مجمع به اشتراک می‌گذارند.

در صورتی که این مجمع بازخورد کافی را در ارتباط با طرح پیشنهادی به اشتراک بگذارند، لازم است که شرکت‌کننده، ۱۰۰ توکن DOT را به عنوان یک گواه عدم اسپم، سپرده‌گذاری کند. زمانی که مجمع طرح را پذیرفت، این مبلغ به او باز گردانده خواهد شد و در صورت رد شدن، این توکن‌‌ها می‌سوزند.

طرح‌های اولیه پولکادوت شامل چند طبقه هستند: توسعه زیرساخت، پروژه‌های عملیات در جریان و توسعه نرم‌افزار. در این طرح‌‌ها محققان باید از بلاکچین پولکادوت استفاده کنند. این بلاکچین ساخته شده است تا به بلاکچین‌‌‌ها این امکان را دهد با یک‌دیگر در یک محیط بدون اعتماد و امن ارتباط برقرار کنند.

روند صعودی بستر پولکادوت

Polkadot توکن خود را در ۲۱ آگوست دوباره ارزش‌گذاری کرد. توکن جدید DOT پس از آن ۱۰۰ برابر کوچکتر از رمزهای قدیمی DOT است. در طول این تکامل ، ارزش این توکن، ۴۰ درصد افزایش یافت. در بلوک شماره ۱،۲۴۸،۳۲۸، این تغییر ارزش رخ داد، در حالی که شرکت اعلام کرد که این تاثیری برسهم درصدی Polkadot نخواهد داشت.

پولکادوت پس از دومین عرضه توکن‌های خود در ماه جولای، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بستر‌‌‌های صنعت رمزارز شده و ارزش بازاری آن به شدت در ماه‌های اخیر رشد کرده است. توکن DOT در ماه آگوست در رتبه‌ی دهمین رمزارز به لحاظ ارزش بازاری بود و از همین منظر به تازگی با پیشی گرفتن از LINK و Bitcoin Cash، در رتبه‌ی پنجم قرار دارد و به ۵.۳۶ میلیارد دلار ارزش بازاری دست پیدا کرده است.

بیشتر بخوانیم: بهترین نرم افزار استخراج رمزارزها (mining) -راهنمای کامل ۲۰۲۰

https://coiniran.com/?p=41202
دکمه بازگشت به بالا