ایستگاه خبر

یکپارچه‌سازی PARSIQ در پولکادات ، قدمی به سمت نسل سوم Web

فناوری «فعالسازی هوشمند» PARSIQ اکنون با Relay Chain پولکادات سازگار است. PARSIQ به تازگی در یکی از شبکه‌های سرآمد نسل سوم Web راه‌اندازی شده است.

PARSIQ در پولکادات

شبکه‌ی پولکادات اکنون با فناوری «فعالسازی هوشمند» PARSIQ ادغام شده است. به عبارت دیگر، کاربران می‌توانند هشدارهای تراکنش‌ها را از طریق این پلتفرم دریافت کنند.

«فعالسازی هوشمند» قراردادهای بومی PARSIQ هستند که اطلاعات را از بلاکچین‌های مختلف جمع آوری می‌کنند و داده‌ها را خارج از زنجیره بازپخش می‌کنند. به معنایی دیگر، آنها فعالیت نسل سوم Web را به برنامه‌های نسل دوم Web منتقل می‌کنند که می‌تواند به معنای ارسال هشدارهای معاملات به کاربران، اتصال میان رویدادها، نظارت بر جریان داده‌ها، ارسال هشدارهای قیمت و موارد دیگر باشد.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر پولکادات ممکن است از PARSIQ برای دریافت هشدار در صورت بروز فرصت آربیتراژ به دلیل کاهش قیمت یک دارایی استفاده کند، یا ممکن است با دریافت DOT پرداخت کیف پول پولکادات به آنها اطلاع داده شود. از PARSIQ همچنین می‌توان برای فعالسازی ربات‌ها استفاده کرد.

مانند پولکادات، PARSIQ داده‌ها را از طریق شبکه‌ای از زنجیره‌ها جابجا می‌کند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. پولکادات با وعده‌ی معماری پارا-چین خود به یکی از پلتفرم‌های غالب نسل سوم Web تبدیل شده است.

PARSIQ همچنین با Bitcoin ،Ethereum ،Binance Smart Chain ،Solana ،Celo ،DASH و Algorand ادغام شده است.

آخرین به‌روزرسانی‌ها، پولکادات را یک گام به چشم‌انداز خود در نسل سوم Web نزدیک می‌کند، جایی که می‌توان ارزش‌ها را آزادانه بین طرفین در یک شبکه مبتنی بر اینترنت رد و بدل کرد. اتریوم بزرگترین رقیب پولکادات در رقابت برای ایجاد پایه‌های نسل سوم Web است و با رقیب خود شباهت‌های زیادی دارد. بزرگترین تفاوت اتریوم و پولکادات در فضای Web3 این است اتریوم به‌ جای پارا-چین‌ها از راه‌حل‌های لایه‌ی دوم استفاده می‌کند.

اگر هر دو پلتفرم به رشد خود ادامه دهند، آینده‌ی Web3 می‌تواند چند-زنجیره‌ای باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: ‌پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

 

Source

https://coiniran.com/?p=45618
دکمه بازگشت به بالا