ایستگاه خبر

استارت‌آپ Tidal، مبتکر در زمینه بیمه پروتوکل‌های‌‌ دیفای، ۱.۹۵M$ سرمایه جمع کرد

استارت‌آپ Tidal، مبتکر در زمینه بیمه پروتوکل‌های‌‌ دیفای، توانست ۱.۹۵ میلیون دلار سرمایه را برای توکن خود، Tidal، جمع‌آوری کند. این مرحله از تأمین سرمایه توسط شرکت رمزارزی KR1 انجام شد.

شرکت Tidal از بلاکچین پولکادوت استفاده خواهد کرد. کاربران وجوه خود را برای بیمه کردن برنامه‌های دیفای در برابر برخی از انواع آسیب‌پذیری‌‌ قراردادهای هوشمند، در یک استخر سپرده‌گذاری می‌کنند. به لحاظ نظری، این به معنای بهبود کارایی سرمایه برای سرمایه‌گذاران دیفای است.

به غیر از شرکت KR1، شرکت‌های دیگری چون Kenetic Capital، Genesis Block و NGC Ventures در تأمین سرمایه مشارکت داشتند.

یکی از پیشگامان در زمینه بیمه پروتوکل، شرکت Nexus Mutual است که سرمایه خود را با فروش توکن به دست آورده است. آن‌ها در ماه فوریه، اولین مطالبه خود را بعد وقوع حمله به پروتوکل وام‌های آنی، bZx، پرداخت کردند.

شرکت Tidal اصلاحاتی را در این مدل پیاده‌سازی می‌کند. آن‌ها باور دارند که مزایایی نیز در ساختن آن بر بستر یک بلاکچین لایه اول مثل پولکادوت وجود دارد.

چرا بلاکچین پولکادوت؟

در نتیجه فعالیت‌هایی که از ابتدای امسال آغاز شد، این شرکت جزییات پروژه خود را در ماه اکتبر در بستر انتشار آنلاین مدیوم منتشر نمود. بنیان‌گذار پروژه Tidal، چاد لیو، بلاکچین پولکادوت را برگزیده چون معتقد است این بستر در نهایت می‌تواند منابع نقدینگی بیشتری را برای بیمه تأمین کند. این امر به نوبه‌ی خود افراد بیشتری برای خرید بیمه جذب خواهد کرد.

وی بیان کرد:

“شبکه بلاکچین پولکادوت وقتی رشد به بلوغ کافی برسد، زنجیره‌های بیشتری را متصل می‌کند و بازار نشانی‌پذیرتری خواهد بود.”

نکته قابل توجه این که برنامه‌های دیفای لزوما نباید بر بستر پولکادوت باشند تا بتوانند توسط Tidal بیمه شوند. در واقع، بسیاری از برنامه‌هایی که بیمه می‌شوند، احتمالا بر بستر بلاکچین اترویم باشند.

ظاهرا اصلی‌ترین ابتکار در این پروژه این است: تأمین‌کنندگان نقدینگی بیمه در یک استخر، همزمان از چندین برنامه دیفای محافظت می‌کنند. (به جای این که هر تأمین‌کننده نقدینگی در هر لحظه فقط یک برنامه را بیمه کند)

در زمان راه‌اندازی، آن‌ها سه استخر را فراهم خواهند کرد. استخرهای کم‌ ریسک، ریسک متوسط و پر ریسک که در حدود ۲۰ برنامه در استخر کم‌ریسک جای خواهد گرفت.

رویکرد استخر

پشتیبانی از یک استخر دارایی به جای بیمه‌ یک دارایی در هر لحظه، کارایی سرمایه را افزایش می‌دهد. تأمین‌کنندگان نقدینگی حالا می‌توانند همزمان از چندین برنامه حق‌العمل خود را دریافت کنند.

توکن TIDAL، قسمتی از کارمزد تعیین شده برای خرید بیمه را کسب می‌کند. این توکن به عنوان یک توکن حکم‌رانی برای این برنامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. حق‌العمل‌های بیمه نیز به تأمین‌کنندگان نقدینگی در استخر‌های Tidal خواهد رسید. عرضه توکن‌های TIDAL ثابت و معادل با ۲۰ میلیارد توکن تعیین شده است.

جزییات اقتصاد توکن این پروژه هنوز مشخص نیست اما کوین‌دسک، تفکیک این توزیع را این گونه گزارش کرده است: دوازده درصد از توکن‌ها برای فروش عرضه می‌شوند. ۱۰ درصد برای تیم اصلی، ۱۲ درصد به برنامه استخراج نقدینگی و ۳۹ درصد به برنامه پاداش استیک اختصاص می‌یابد. مابقی توکن‌ها نیز برای صندوق ذخیره، خزانه‌داری و اکوسیستم در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانیم: اوراق مشتقه و بیمه ، مقایسه راه‌حل‌های شبه بیمه‌ای در دیفای

https://coiniran.com/?p=42736
دکمه بازگشت به بالا