ایستگاه خبر

پلیس انگلیس یک مجموعه کریپتو به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار را توقیف کرد

پلیس متروپولیتن انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که به عنوان بخشی از تحقیقات مداوم درباره پولشویی بین‌المللی، یک مجموعه کریپتو به ارزش تقریبی ۱۸۰ میلیون پوند (حدود ۲۵۰ میلیون دلار) را ضبط کرده است.

مشخص نیست که رمز ارزهای ضبط‌شده چه بوده‌اند. هنگام تماس تلفنی، پلیس از گفتن اینکه این مجموعه کریپتو بیت کوین بوده‌اند یا رمز ارزهای دیگر، امتناع کرده است.

پیش از این هم، در اواخر ماه گذشته، پلیس انگلستان ۱۱۴ میلیون پوند (۱۵۰ میلیون دلار) رمز ارز را توقیف کرده بود.

گراهام مک نالتی، معاون کمیسر پلیس متروپولیتن، گفت: «در حالی که پول نقد هنوز هم مورد استفاده جنایتکاران است، اما با توسعه پلتفرم‌های دیجیتال، ما به‌طور فزاینده‌ای شاهدیم که مجرمان سازمان‌یافته از رمز ارزها برای پولشویی استفاده می‌کنند.»

در حالی که پلیس ادعا کرد این بزرگترین ضبط محموله رمز ارزها در سطح جهان است، چندین مورد دیگر در مقیاس بسیار گسترده در سراسر جهان وجود داشته است. به عنوان مثال، یک میلیارد دلار بیت کوین که دولت آمریکا هنگام تعطیلی بازار جاده ابریشم ضبط کرد، یا ۴.۲ میلیارد دلار رمز ارز که توسط چین به دلیل رسوایی PlusToken، توقیف شد، از مصداق‌های آن است.

پلیس گفت: یک زن ۳۹ ساله به ظن پولشویی دستگیر شد و افزود تحقیقات همچنان ادامه دارد.

جو رایان، کارآگاه پلیس متروپولیتن، گفت: «توقیف این مجموعه کریپتو یکی دیگر از موارد مهم در این تحقیقات است و از آنجایی که ما در مرکز این عملیات مشکوک به پولشویی قرار داریم، این تحقیقات ماه‌ها ادامه خواهد داشت.»

 

پیشنهاد مطالعه: ایران، انرژی خورشیدی، استخراج رمز ارز و تحریم‌های اقتصادی

 

Source

https://coiniran.com/?p=46522
دکمه بازگشت به بالا