ایستگاه خبر

پروتکل دیفای Pickle Finance پس از حمله هکرها نیمی از ارزش خود را از دست داد

پروتکل دیفای Pickle Finance در روز شنبه مورد حمله قرار گرفت و ۱۹.۷ میلیون دلار از DAI، یک استیبل کوین غیرمتمرکز وابسته به دلار آمریکا، سرقت شد.

تیم Pickle Finance در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد:
«گزارشاتی وجود دارد که از استراتژی DAI PickleJar ما سوءاستفاده شده است. ما به طور فعال در حال بررسی این موضوع هستیم و به روزرسانی های بعدی را ارائه خواهیم داد.» ‌
براساس اطلاعات، قیمت توکن بومی Pickle (PICKLE) با ۵۰.۱۲٪ کاهش به ۱۰ دلار و ۱۷ سنت رسید. از آن زمان تاکنون دوباره به ۱۲ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

|| بیشتر بخوانید: شرکت های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می‌کنند||

Pickle در ۱۱ سپتامبر به عنوان یکی از پروژه‌های DeFi صحنه آمد. این سیستم کاملاً خودکار با پرداخت سود و توکن در PICKLE، اتر و زوج‌های استیبل کوین برای تأمین نقدینگی چندین استخر استیبل کوین به کاربران پاداش می‌دهد.

پروتکل دیفای Pickle Finance تلاش کرد چهار سکه برتر اقتصادی که غالباً پشتوانه دلاری خود را از دست می‌دهند DAI ،USDC (USDC ، + ۰.۱۷٪) ،USDT (USDT ، + ۰.۲۲٪) و sUSD را به ثبات قیمت برساند.

در روز جمعه، تیم پیکل cDAI را به عنوان یک استراتژی جدید با هدف به حداکثر رساندن بازده DAI سپرده شده به پروتکل وام غیرمتمرکز Compound معرفی کرد. بر اساس یک پست وبلاگ، تیم پیکل ۱۹،۷۵۹،۳۵۵  DAI را در این قرارداد هوشمند ردیابی کردند که مورد سواستفاده قرار گرفته بود.

آنها گفتند: «این حمله بسیار پیچیده‌ای بود و بسیاری از مؤلفه‌های پروتکل Pickle را درگیر می‌کرد. البته، در حال حاضر، دیگر به نظر نمی‌رسد که سرمایه دیگری در معرض خطر باشد. در حالی که ما برای از بین بردن این حمله تلاش می‌کنیم، تصمیم گرفته‌ایم که فعلاً نباید جزئیات حمله را منتشر کنیم.»
محتمل است که رفع این مشکل تا روز یکشنبه در ساعت ۱۵:۰۰ UTC به طول بینجامد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42174
دکمه بازگشت به بالا