ایستگاه خبر

فیلیپین در آستانه به رسمیت شناختن بیتکوین

فیلیپین در آستانه برسمیت شناختن بیتکوین به عنوان اوراق بهادار

یک مقام برجسته قانونگذاری در فیلیپین اعلام کرد: دستور کار اصلی ما امکان شناختن این به اصطلاح ارزهای مجازی به عنوان اوراق بهادار است. در این صورت مقررات حاکم بر اوراق بهادار را بر آنها اعمال خواهیم نمود.

فیلیپین

Emilio Aquino یک مقام برجسته قانونگذاری دولتی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (PhSEC) در ۲۱ نوامبر اعلام کرد:  اقدامات لازم در راستای برسمیت شناختن ارزهای مجازی پس از بررسی و نظارت دقیق، و با مشورت بانک مرکزی کشورصورت می گیرد.

آیا فیلیپین آماده انقلاب رمزنگاری است؟

فیلیپین درپی اقدامات همسایه موفق خود یعنی ژاپن در زمینه رمزارز، آماده پذیرش یک انقلاب و تحول در این مجمع الجزایر می باشد.

شرکت کشت و صنعت Calata Corp، به دلیل برخی اشتباهات و همچنین عدم شایستگی، از تبادل سهام رسمی خود محروم شد. و از آن زمان  تا کنون به عنوان اولین  مبدع و مشوق  جذب سرمایه عمومی از طریق  ارائه کوین  نوپا  (ICO)، امیدوار به بازار Calcoins خود به عنوان یک رمزارز می باشد. در سال جاری ICO ها رشدی عظیم تا نزدیک به ۴ میلیارد دلار آمریکا داشته اند. و به نظر می رسد که قانونگذاران فیلیپینی از آن آگاه هستند.

Aquino ادامه داد: همانطور که گفته شد، این ICO، بسته به واقعیت ها و شرایطی که در آن این پیشنهاد، به ویژه برای افزایش سرمایه وجود دارد، ممکن است  در زمره اوراق بهادار شمرده شوند که در این صورت نمی توانند بدون ثبت شدن در SEC ارائه گردند.

بیتکوینرها در مورد ثبت نام  منطقی رفتار می کنند، به طوری که تمایل به کند کردن سرعت نوآوری دارند، که بهتر از یک ممنوعیت خصمانه می باشد. مدتی است که PhSEC رمزارزها را زیر نظر دارد.

این مقام عالی رتبه اضافه کرد:

“ما به خصوص در وب سایت های رسانه های اجتماعی که پیشنهاد کننده کوین های نوپا  هستند، دیده ایم که محبوبترین این ارزهای مجازی، بیتکوین و اتریوم می باشند. اما موارد جدیدی نیز وجود دارند که ممکن است به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند. در حال حاضر این مسیری است که ما در پیش گرفته ایم، مسیری که بر اساس مقررات فعلیِ تصویب شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، و همکاران دیگر ما در مالزی، هنگ کنگ و تایلند می باشد.”

بانک مرکزی فیلیپین (BSP) در پی ایده های جدید

سرپرست PhSEC به تشریح گفتگوهای خود با بانک مرکزی این کشور (BSP) که البته بسیار دلگرم کننده هم بود، پرداخت. Aquino گفت: “حداقل پنج و یا شش شرکت پیش از این توسط BSP به ثبت رسیده و تأیید شده اند. اما این ها تنها محدود به کسب و کار ارائه خدمات پولی برای ارسال وجه توسط OFW ها (کارگران فیلیپینی شاغل در خارج از کشور) برای کاهش هزینه ها می باشد.

Nestor Espenilla, Jr رئیس BSP اشاره کرد: “باید رویکردی روشن فکرانه نسبت به Fintech (فناوری مالی) داشته باشیم. این بدان معنی است که ما نقش بسیار فعالی در تضمین اینکه خط مشی ما فرصت هایی را برای نوآوری فراهم می سازد را ایفا کنیم.”

فیلیپین

بانک مرکزی تأکید کرد: “امروز دو صرافی ارز مجازی در BSP به ثبت رسیده اند و چندین مورد دیگر هم تحت ارزیابی هستند.”

در آغاز سال جاری، BSP مقررات مبادلاتی که حاوی ملاحظات ضد پولشویی بود را منتشر کرد. این تلاشی در جهت حفظ نقدینگی کشور، با توجه به حواله های پول بود. به تدریج افراد بیشتری در کشورهایی با کنترل و نظارت سخت مالی و سرمایه ای، اقدام به استفاده از بیتکون می کنند. بطور مثال، به عنوان راهی برای ارسال پول به کشورهای خودشان.

“این امری بسیار ساده است، آنها مجاز به مبادله یک رمزارز یا بیتکوین با معادل پزو (واحد پول فیلیپین) هستند. رئیس BSP اظهار داشت: ” این فقط تبدیل وانتقال پول معمولی به رمزارز است.”

همچنین The Manila Times Online در ماه آگوست گزارش کرد که آقای Espenilla گفته است، اکنون بانک مرکزی  در حال قانونمند سازی عملکرد دو صرافی بیتکوین می باشد، که او آنها را “بومی سازی شده” با ” ریشه های بین المللی” توصیف کرده است.

https://coiniran.com/?p=16279
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x