ایستگاه خبر

پیتر شیف می‌گوید که کاملا مشخص است که XRP جزو اوراق بهادار است!

پیتر شیف (Peter Schiff)، از منتقدان سرسخت بیت کوین و مدیرعامل Euro Pacific Capital اخیرا در پادکستی ادعا کرده است که مسلم است که XRP جزو اوراق بهادار است و قضیه همان طوری است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا می‌کند. او ابراز داشته که تمام این توکن‌ها توسط شرکت ریپل ایجاد می‌شوند و سپس ریپل خودش تلاش می‌کند که برای این توکن‌ها ارزش ایجاد کند. البته شیف بدون هیچ گونه دلیلی ادعا کرده است که این کمیسیون بیت کوین را نیز تحت تعقیب قرار خواهد داد.

شیف معتقد است که بیت کوین کالا نیست و سرانجام تحت پیگیرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار خواهد گرفت. البته شایان ذکر است که این کمیسیون قبلا اعلام کرده که بیت کوین جزو اوراق بهادار نیست. شیف ادعا می‌کند که بیت کوین زندگی نگهدارندگان خود را تغییر نخواهد داد زیرا آنها از این کوین استفاده‌ای نمی‌کنند. او معتقد است که این حباب در آینده می‌ترکد و قیمت بیت کوین پایین خواهد آمد.

او ابراز داشته که تمام ایده پشت بیت کوین این است که می‌خواهد طلای دیجیتال باشد. او معتقد است که به همین خاطر است که در بیت کوین هم از اصطلاحاتی مانند استخراج استفاده شده است و افراد پشت این کوین سعی دارند که مردم را فریب دهند و به آنها بگویند که بیت کوین چیزی شبیه طلا است.

پیتر شیف بر این باور است که ماینر‌ها در آینده ممکن است اقدام به عرضه بیشتر بیت کوین کنند و ممکن است سقف ۲۱ میلیون کوین را بشکنند. او ابراز داشته که تنها کمیاب بودن در اینجا کافی نیست و لازم است که چیز مورد بحث، کمیاب و باارزش باشد. او معتقد است که شرکت‌هایی مانند پی پال (PayPal) و MicroStrategy که وارد این فضا شده‌اند، تنها به هدف کسب سود سریع وارد این فضا شده‌اند و به آینده بیت کوین باور ندارند. او معتقد است که بسیاری از شرکت‌های وال استریت (Wall Street) که قبلا منتقد بیت کوین بوده‌اند و اینک وارد این فضا شده‌اند، متوجه شده‌اند که می‌توانند از این بازار سودی سریع کسب کنند و حضور آنها قطعا به معنی پذیرش بیت کوین نیست.

نظر شما چیست؟ تا چه اندازه‌ای با نظرات شیف موافقید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43335
دکمه بازگشت به بالا