ایستگاه خبر

پیتر شیف الگوریتم اجماع بیت کوین را مزخرف خواند

پیتر شیف (Peter Schiff) به‌عنوان برجسته‌ترین فرد بدبین به حوزهٔ بیت کوین شناخته می‌شود. او که به شدت طرفدار طلاست، علی‌رغم افزایش قیمت بیت کوین، در سال ۲۰۲۰ بارها آن را مورد حمله قرار داده است. او ضربهٔ سخت خود را در توییترش زد و نوشت تکنولوژی زیربنایی این دارایی «مزخرف» است.

شیف با استفاده از فناوری بلاک چین این نکته را برجسته کرد که مکانیسم اجماع اولیهٔ این مفهوم، بی‌فایده بود. به نظر می‌رسد که این سرمایه‌گذار از مکانیسم گواه کار (PoW) عصبانی است و توضیح می‌دهد که هنگام پاداش دادن به ماینرها، روی معیار غلطی تمرکز شده است. او که هیچوقت در بیان انتقاداتش خلاصه‌گویی نمی‌کند در توییترش نوشت: «این ایده که ارزش بیت کوین از کار قبلی می‌آید که موردنیاز تایید اعتبار اطلاعات رمزگذاری شده در بلاک چین است، بی‌معنی است. اگر من سخت کار کنم تا حفره‌ای حفر کنم و سپس آن را با خاک پر کنم، کار من چه ارزشی ایجاد کرده است؟ تلاشی که هیچ ارزشی خلق نکند، بی‌فایده است.»

پیشنهاد مطالعه: گواه اثبات کار در مقابل گواه اثبات سهام

توییت شیف بلافاصله واکنش‌هایی را به همراه داشت. بروس فنتون (Bruce Fenton) مدیرعامل Chainstone Lab توضیح داد که شیف مسئله را اشتباه فهمیده است؛ اگر کل ارزش بیت کوین فقط براساس PoW بود -بیت کوین شکست می‌خورد- دقیقا مثل دارایی‌های دیگری که این مکانیسم را دارند. با این حال، بیت کوین موفقیت‌آمیز بوده زیرا ارزش آن چیزی بیش از مکانیسم اجماع است.

انتقاد شیف از بیت کوین چیز جدیدی نیست. این سرمایه‌گذار و تاجر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بدگویان بیت کوین شناخته می‌شود. در ماه گذشته او به دارایی دیجیتال حمله کرد و آن را بزرگترین حبابی که دیده بود خواند.

به نظر می‌رسد بیت کوین آماده است تا یک سال دیگر هم سود بیشتری نسبت به طلا بدهد و احتمالا شیف از این موضوع عصبانی خواهد شد!

Source

https://coiniran.com/?p=42164
دکمه بازگشت به بالا