آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو

در این مقاله به مرور اخبار پیرامون رمز ارز های ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو می پردازیم و نمودار تکنیکال آنها را نیز بررسی می کنیم.

Jeff Schumacher، مدیرعامل BCG Digital Ventures، در یکی از پنل های اجلاس داووس در سوئیس گفت که قیمت بیت کوین به صفر خواهد رسید. در مصاحبه ی دیگری، Thomas Lee، مدیرعامل Fundstrat Global Managing گفت که هنوز هم معتقد است قیمت ۲۵ هزار دلار برای بیت کوین قیمت منصفانه ایست. تحلیلگران JPMorgan پیش بینی کرده اند که قیمت بیت کوین ابتدا به حدود ۲۴۰۰ دلار و سپس به ۱۲۶۰ دلار می رسد. چنین نظرات متناقضی می تواند سرمایه گذارانی که در پی ورود به بازار رمز ارز ها هستند را گیج کند.

بهتر است معامله گران به جای حرکات قیمت، روی پیشرفت های بنیادی در فضای رمز ارز ها تمرکز کنند. رمز ارز ها یک کلاس دارایی بلند مدت هستند. هر ماه، تعداد زیادی پروژه های بلاک چینی توسط سرمایه گذاران سنتی تامین مالی می شوند که نشان دهنده اعتماد آنها به وعده های بلند مدت رمز ارز هاست.

بیشتر بخوانید: آیا مطابق آنچه پروفسور Dowd می گوید سرنوشت بیت کوین محتوم به شکست است؟

علاوه بر این، تلاش برای ادغام رمز ارز ها با جریان اصلی اقتصاد در حال پیگیری است. تنها کمی زمان نیاز است تا بازار نزولی خاتمه یابد و فاز جدیدی از بازار صعودی شروع شود. با این همه، انتظار نمی رود که رالی صعودی سال ۲۰۱۷ دوباره تکرار شود و احتمالا شاهد رشد تدریجی خواهیم بود.

TRX/USD

در هفت روز گذشته، ترون (TRX) بهترین عملکرد را در میان بازیگران بزرگ بازار داشته است. ترون در گزارش هفتگی خود ثبت بیش از «۱۵۰ اپلیکیشن غیر متمرکز و ۳۰۰ قرارداد هوشمند» را آورده است. Justin Sun مدیرعامل ترون در نشست اخیر niTron گفته است که انتظار دارد تا پایان سال تعداد اپلیکیشن های غیرمتمرکز به ۲۰۰۰ عدد افزایش یابند.

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو
TRX/USD

جفت TRX/USD در حال تلاش برای ماندن بالای مقاومت ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ دلار است. از آنجایی که این رمز ارز از میانه آگوست در این ناحیه گیر کرده است، شکستن مقاومت می تواند شروع یک حرکت صعودی باشد. هدف اول ۰.۰۴ دلار است که اگر در این ناحیه متوقف نشود به ۰.۰۵۲۱۸۳۲۸ دلار خواهد رسید. اما اگر ترون نتواند مقاومت را بشکند به زیر ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ دلار باز می گردد و در محدوده ی ۰.۰۱۸۳ تا ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ دلار باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید: تحلیل بنیادی و تکنیکال رمز ارز های بیت کوین ، XRP و اتریوم؛ ۲۶ ژانویه

LTC/USD

لایت کوین (LTC) با شعار جدید «پول خود را در کنترل داشته باشید و با لایت کوین پرداخت کنید» و یک لوگوی جدید به صحنه آمده است. آیا این چشم انداز به تغییر بخت این رمز ارزِ در حال تقلا کمکی خواهد کرد؟ باید دید!

جفت LTC/USD تلاش می کند تا جای پای خود را محکم کند. پس از اولین پولبک به حدود ۲۳ دلار، در پنج هفته ی اخیر حرکت صعودی تا کمی بیشتر از ۲۹ دلار ادامه داشته است. به نظر می رسد قیمت روند نزولی را بشکند و تا ۴۰.۷۸۴ دلار نوسان کند.

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو
LTC/USD

سرمایه گذران بلند مدت می توانند انتظار شروع روند صعودی را از بالای قیمت ۴۰.۷۸۴ دلار داشته باشند. در نظر داشته باشید که مقاومت ضعیف ۴۷.۲۴۶ دلار بر سر راه هدف ۶۵.۵۶۱ دلار وجود دارد.

BNB/USD

بایننس کوین (BNB) در چند هفته ی گذشته گام های مهمی برداشته است و در حال حاضر در رتبه دوازدهم بازار است. صرافی بایننس که کیف پول Trust Wallet خود را به عنوان کیف پولی برای چند رمز ارز معرفی کرده، از تعداد زیادی از بلاک چین ها پشتیبانی می کند و ویژگی های متعددی را در کیف پولش بهبود بخشیده است.

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو
BNB/USD

جفت ارز BNB/USD به خط مقاومت در کانال نزولی رسیده است. EMA بیست هفته ای نیز در بالای کانال قرار دارد. بنابراین یک مقاومت قوی در ناحیه ی ۷.۱۷ تا ۷.۷ دلار پیش بینی می شود. شکست به سمت بالای این ناحیه یک سیگنال صعودیست. اهداف صعودی به ترتیب ۱۲ و ۱۵ دلار هستند. اگر قیمت دوباره به سطوح فعلی خود بازگردد روند نزولی خواهد شد و انتظار قیمت ۴.۱۷ دلار را داریم.

بیشتر بخوانید: ارزش تخمینی فعلی بازار ریپل میلیارد ها دلار بالاتر از ارزش واقعی آن است

DASH/USD

دش (Dash) به تازگی نسخه ۰۱۳ خود را راه اندازی کرده است و ۴۷ درصد از مستر نود ها به آن منتقل شده اند. این رمز ارز در حال حاضر نزد گروهی از ونزوئلایی ها شامل بیش از ۲۶۰۰ تاجر، بسیار محبوب است. انتظار می رود بحران سیاسی اخیر ونزوئلا مردم بیشتری را به سمت دش جذب کند؛ این مساله اهمیت رمز ارز ها در زمان بحران و ناآرامی را روشن می کند. Anypay و eGifter نیز با دش همکاری کرده و اجازه داده اند مردم دش های شان را بدون نیاز به تبدیل به پول فیات، به کارت های اعتباری eGifter تبدیل کنند.

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو
DASH/USD

هنوز روند بلند مدت DASH/USD نزولی است. گاوها تلاش می کنند قیمت را بالای ۶۷ دلار نگه دارند. هر دو میانگین متحرک، پایین تر از قیمت حرکت می کنند و RSI نزدیک به اشباع فروش است. این نشان می دهد که این اواخر فروشندگان، دست بالا را داشته اند. اگر قیمت به زیر ۵۶.۲۱۴ دلار برسد، روند نزولی از سر گرفته می شود.

اگر DASH/USD با قدرت ناحیه ی مقاومت ۱۰۳ تا ۱۲۳ دلار را بشکند صعود قیمت تا ۱۷۵ و ۲۲۴ دلار نیز ادامه خواهد یافت. یک احتمال دیگر افت قیمت تا ۱۰۳.۲۶۱ دلار است.

XMR/USD

با وجود اخبار منفی پیرامون مونرو (XMR)، این رمز ارز این هفته را با سودی جزئی به پایان رساند. یک مطالعه دانشگاهی توسط اسپانیا و انگلستان نشان می دهد که ۴.۳ درصد از کل مونرو های عرضه شده غیر قانونی استخراج شده اند.

صرافی رمز ارز Gemini نیز دش را به جای مونرو پذیرفت زیرا بنیان گذاران آن یعنی برادران Winklevoss Twins معتقدند که دش برای قانون گذاران مطلوب تر است. وقتی قیمت در میان اخبار نامطلوب سقوط نمی کند نشانه ی مثبتی است.

تحلیل بنیادی و تکنیکال پنج رمز ارز ترون، لایت کوین، بایننس کوین، دش و مونرو
XMR/USD

جفت ارز XMR/USD در هشت هفته ی گذشته ی در محدوده ی باریک ۳۸.۵ تا ۶۰.۱۴۷ دلار بوده است. شکست این ناحیه به سمت پایین، قیمت را تا ۲۸ دلار کاهش می دهد. اگر روند قیمت، سقف کانال را بشکند مقاومت ۸۱ دلاری را پیش رو دارد. EMa بیست هفته ای با شیب منفی، درست زیر این سطح است. لذا ناحیه ی مقاومت ۷۵ تا ۸۱ دلاری برای این رمز ارز پیش بینی می شود.

بیتشر بخوانید: اتمام طراحی پلتفرم بلاک چین تلگرام و رونمایی از آن تا دو ماه دیگر

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=27500
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x