ایستگاه خبر

مردم از کریپتو بیشتر برای خرید لباس و مواد غذایی استفاده می‌کنند تا مواد مخدر

نتایج یک نظرسنجی در میان افرادی که با حوزه کریپتو آشنایی دارند از تقابل واضح بین ادراک عمومی از خرید با کریپتو و آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد، حکایت دارد.

در یک نظرسنجی که توسط شرکت تحقیقاتی Visual Objects منتشر شده، مشخص شده است که خرید مواد غذایی و پوشاک متداول‌ترین موارد استفاده برای رمزارزهاست. این یافته‌ها تفاوت معنی‌داری بین تلقی عمومی و واقعیت استفاده از رمزارزها را نشان می‌دهد. بسیاری از کسانی که تنها با رمزارزها آشنایی مختصری داشتند در پاسخ به سؤالات این نظرسنجی گفته‌اند بیشترین موارد استفاده از رمزارزها تجارت و فعالیت‌های غیرقانونی بوده است.

داده‌های این نظرسنجی از ۹۸۳ پاسخ دهنده در ایالات متحده که با ارز دیجیتال آشنا بودند جمع‌آوری شده است و ۱۲۰ نفر دیگر که سابقه خرید و استفاده از کریپتو را داشته‌اند. نتیجه نظرسنجی اولیه از کسانی که صرفاً با رمزارزها آشنایی داشتند، حاکی از آن است که این افراد فکر می‌کنند، مواد مخدر و سهام بیشترین موارد استفاده از رمزارزهاست. ۴۰٪ از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که با حدس بالا رفتن قیمت رمزارزها آنها را خریداری کرده‌اند و پس از آن خریدهای غیرقانونی (۳۰٪) و لوازم الکترونیک (۲۳٪) قرار داشتند. کمترین گزینه‌ها مربوط به پوشاک و املاک و مستغلات با ۱۵ درصد و خرید مواد غذایی با ۱۴ درصد بود.

نظرسنجی - کوین ایران

گرچه تنها ۱۶٪ از پاسخ‌دهندگان سابقه سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز را داشته‌اند اما داده‌های به دست آمده در نظرسنجی Visual Objects از شرکت‌کنندگانی که از کریپتو به جای پول رایج استفاده می‌کنند، نشان داد واقعیت کاملاً مغایر با انتظارات و طرز تلقی عمومی است.

Screen Shot 1399 02 02 at 10.27.45

در میان شرکت‌کنندگانی که از رمزارزها استفاده می‌کردند، مواد غذایی در صدر لیست متداول‌ترین خریدهای انجام شده با رمزارزها ۳۸٪ ، پس از آن لباس ۳۴٪ و خرید به امید بالا رفتن قیمت ۲۹٪ از میزان کل پاسخ‌ها را به خود اختصاص دادند. مواد مخدر و سلاح گرم به ترتیب با ۱۱٪ و ۱۵٪ کمترین میزان استفاده را کسب کردند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38341
دکمه بازگشت به بالا