ایستگاه خبر

پلیس ژاپن ۳۰ نفر را در ارتباط با هک Coincheck شناسایی کرده است!

بنا به گزارش Nikkei Asia، پلیس ژاپن حدودا ۳۰ نفر را که به تراکنش‌های غیرقانونی هک Coincheck مرتبط بوده‌اند، شناسایی کرده است. در جریان این هک، مبلغ ۵۳۰ میلیون دلار به سرقت رفت. بنا به گزارش U.Today، دو فردی که مغز متفکر این سرقت بوده‌اند، در ماه مارس سال ۲۰۲۰ دستگیر شده‌اند. این هک یکی از هک‌های مشهور تاریخ رمز ارز است.

صرافی Coincheck یک صرافی واقع در توکیو است که در ژانویه ۲۰۱۸ با هک بزرگی مواجه شد و حدود ۵۲۳ میلیون توکن XEM را از دست داد. این صرافی در زمان هک، توکن‌های مذکور را در کیف پول‌های آنلاین خود نگه داشته بود. این صرافی در ماه مارس ۲۰۱۸، مبلغ سنگین ۴۳۵ میلیون دلار را به عنوان خسارت به مشتریان آسیب‌دیده پرداخت کرد.

این عاملان بدکار که دارای دارایی‌های کریپتویی غیرقانونی بودند، ردیابی شدند و مشخص شد که آنها توکن‌های سرقت شده را در دارک وب با تخفیفی ۳۰ درصدی ارائه داده بودند. از آنجا که NEM همه توکن‌های دزدیده شده را به عنوان آلوده برچسب زده بود، تبدیل آنها به بیت کوین و یا ارز‌های فیات بسیار مشکل بود. این اقدامات مشکلات و موانع زیادی را برای هکر‌ها ایجاد کرد. این واقعه تجربه بسیار خوبی برای صرافی‌ها و سازمان‌های رمز ارز بود و این سازمان‌ها شاهد این بودند که بعد از چنین رویداد‌های ناخوشایندی می‌توان اقدامات مناسبی انجام داد و این اقدامات تا حدود زیادی به بهبود اوضاع کمک خواهند کرد.

فضای رمز ارز فضایی پرریسک است و تا به حال شاهد هک‌های زیادی در این فضا بوده‌ایم. سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به این فضا همه جوانب امر را بسنجند و تنها با سرمایه‌ای وارد شوند که از دست دادن آن، لطمه‌ای به آنها نزند. نظر شما چیست؟ چه درس‌هایی را می‌توان از وقایعی مانند هک Coincheck گرفت؟ همراهی و همکاری صرافی‌ها و سازمان‌های رمز ارز پس از این گونه رویداد‌ها چقدر اهمیت دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43348
دکمه بازگشت به بالا