ایستگاه خبر

هستر پیرس توقیف‌ بیت‌کوین را غیرممکن خواند

هستر پیرس (Hester Peirce) در مصاحبه‌ی مجازی Market Watch صریحا اعلام کرد توقیف دسته‌جمعی بیت‌کوین و سایر رمز ارزها توسط دولت آمریکا کار عاقلانه‌ای نخواهد بود. وی معتقد است این اقدام نتیجه‌ی‌ مطلوبی دربر نخواهد داشت زیرا بیت‌کوین یک دارایی غیرمتمرکز است.

ایمان پیرس به Gensler

با آنکه آمریکا از نظر مقررات حامی کریپتو از دیگر دولت‌های پیشرفته همچون سوئیس و کانادا عقب است، اما هستر پیرس سرپرست کمسیون بورس و  اوراق بهادار (SEC) معتقد است با انتصاب Gary Gensler، به‌عنوان ریاست جدید این سازمان، رویکردهای امیدوار کننده‌ای در این صنعت شکل خواهد گرفت.

بهتر است بدانیم Gensler در حوزه‌ی کریپتو فرد متخصصی است و در کارنامه‌ی وی ریاست سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) به‌چشم می‌خورد. نامزدی وی برای پُست ریاستی SEC توسط جو بایدن مطرح شده و توانسته است از کمیته‌ی امور بانکی سنا در اوایل ماه مارس رای مثبت دریافت نماید.

پیرس به رویکرد سازنده‌ی ریاست جدید SEC در قبال دارایی‌های دیجیتال ایمان داشته و معتقد است وی مقررات واضحی برای این صنعت نوپا تدوین خواهد کرد. وی اظهار داشت:

«من شاهد این بوده‌ام که سایر دستگاه‌های قضایی رویکردهای سازنده‌تری را اتخاذ نموده‌اند. من با خوش‌بینی تمام معتقدم که ریاست جدید SEC با دانش عمیق خود در این حوزه قادر است چارچوب مقرراتی بهینه‌تری در فضای کریپتو ایجاد نماید.»

هستر پیرس توقیف‌ بیت‌کوین را غیرممکن خواند

توقیف بیت‌کوین تقریبا محال است

پیرس خاطرنشان شد در زمانی که تراکنش‌ها و مالکیت بیت‌کوین در چندین کشور از جمله هند، چین و انگلستان با چالش‌های قانونی روبرو شده است، اتخاذ رویکردی مشابه در آمریکا نه‌تنها عقلانی نبوده بلکه غیرممکن است، زیرا ملزم به قطع کل شبکه‌ی اینترنت خواهد بود.

«توقیف رمز ارزها غیرعملی است زیرا امکان نابودی اینترنت محال است. شاید تلاش‌هایی در این زمینه رخ دهد اما منع افراد از انجام معاملات بیت‌کوین بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین معتقدم اقدام دولت آمریکا برای اخذ چنین رویکردی هیچگاه عقلانی نخواهد بود.»

پیرس که به‌خاطر موضع مثبتش به «مادر کریپتو» معروف است در اوایل فوریه ۲۰۲۱ دولت آمریکا را به توجه بیشتر به فضای رمز ارز تشویق نمود و خواستار آن شد تا مقررات قابل قبولی را برای جامعه‌ی بیت‌کوین تنظیم کند.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=45039
دکمه بازگشت به بالا