ایستگاه خبر

پی‌پال درحال توسعه‌ی استیبل‌کوین بومی خود است

شرکت خدمات پرداخت پی‌پال اعلام کرد که درحال توسعه‌ی استیبل‌کوین بومی خود به‌نام «PayPal Coin» است، این خبر درپی کشف کدهای این توکن توسط یک توسعه‌دهنده در اپلیکیشن آیفون این شرکت منتشر می‌شود. طی سال‌های گذشته رمز ارزها توانسته‌اند به‌عنوان یک فناوری پیشگام برای جایگزینی روش پرداخت متمرکز مطرح شوند، این دارایی‌های دیجیتال قادرند تا هزینه‌ی تراکنش‌ها را ارزان‌تر کرده و واسطه‌های مالی را ازمیان بردارند.

با محبوبیت و پیشرفت این کلاس از دارایی‌ها، شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداختی نیز درتلاش برای ادغام مکانیسم‌ها سنتی خود با این توکن‌های نوظهور هستند.

براساس اظهارات پی‌پال، این کد در یکی از جلسات هکاتون (Hackathon) مطرح شده و الزاما معرف نسخه‌ی نهایی و تکمیل‌ شده‌ی استیبل‌کوین مذکور نخواهد بود.

Jose Fernandez da Ponte، ریاست بخش رمزنگاری و ارزهای دیجیتال پی‌پال، به نشریه‌ی بلومبرگ گفت:

«ما درحال بررسی ظرفیت‌های توسعه‌ی یک استیبل‌کوین هستیم، چنانچه شرایط برای پیشبرد این پروژه‌ مهیا شود درخصوص آن با سازمان‌های تنظیم‌کننده همکاری صمیمانه‌ای خواهیم داشت.»

استیبل‌کوین‌ها از انواع دارایی‌های دیجیتالی هستند که ارزشی پایدار داشته و توسط یک دارایی‌ دیگر پشتیبانی می‌شوند. دو استیبل‌کوین برتر حال حاضر دنیای رمز ارز تتر (USDT) و یو اس دی کوین (USDC) هستند که ارزش آنها همواره یک دلار آمریکا است. استیبل‌کوین‌ها گزینه‌ی بسیار مناسبی برای آشنایی با برخی از پلتفرم‌های بلاک‌چینی که از ارزهای فیات پشتیبانی نمی‌کنند، هستند. اما کاربرد اصلی آنها حفظ سرمایه‌ی تریدرها و کاربرانی است که قصد دارند از دارایی‌های خود در نوسانات بازار حفاظت کنند.

پی‌پال به‌عنوان یک شرکت بزرگ و متعبر پرداختی از اواخر سال ۲۰۲۰ شروع به آزمایش خدمات رمزنگاری به کاربرانش کرد و به‌ آنها اجازه‌ی خرید، فروش و نگهداری بیت‌کوین و اتریوم را داد. پس از مدتی خدمات این کمپانی به شرکت زیرمجموعه‌ی خود یعنی Venmo رسید که به‌ کاربران و تجار امکان پرداخت صورت‌حساب‌هایشان را با انواع رمز ارزها می‌داد.

پی‌پال در راستای توسعه‌ی قلمروی خود در فضای کریپتو با شرکت فینتک Paxos همکاری کرد. Paxos استارت‌آپی است که استیبل‌کوین Pax Dollar را صادر کرده است. ارزش بازار شرکت پی‌پال درحال حاضر ۲۲۰ میلیارد دلار است، رقم قابل‌توجهی که نویدبخش صدور یک استیبل‌کوین باارزش را می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۴ دی) – بازار بیت کوین رو به صعود یا سقوط؟

Source

https://coiniran.com/?p=49166
دکمه بازگشت به بالا