ایستگاه خبر

غول پرداخت، PayPal، در پی خرید BitGo و چند شرکت رمزارز دیگر

به گزارش بلومبرگ، شرکت انتقال پول، PayPal، در حال مذاکره برای خرید شرت BitGo، ارائه دهنده خدمات حضانت دارایی دیجیتال در قالب والت‌های ذخیره‌سازی سرد و همچنین کیف پول‌های دیجیتال دارای امضای چندگانه است.

این شرکت ۱۳۰ میلیارد دلاری، روز چهارشنبه اعلام کرد که امکان خرید و فروش بیتکوین، بیتکوین کش، اتریوم و لایتوین را بر بستر خود برای مشتریان فراهم کرده اما به مشتریان اجازه برداشت وجوه و انتقال به کیف پول دیگر را تا زمان راه‌اندازی این ویژگی نمی‌دهد.

البته این قابلیت احتمالا آن چیزی نیست که این شرکت برای آن به دنبال خرید شرکت BitGo است. BitGo که در Silicon Valley مستقر است، در ماه آگوست، برای تبدیل شدن به یک حضانت‌گری رمزارز قانونی در بخش خدمات مالی ایالت نیویورک درخواست خود را ثبت کرده بود. محصولات این شرکت برای خدمات حضانت و ذخیره‌سازی مشتریان نهادی ساخته شده نه مشتریان فردی.

PayPal پس از گذشت سالهای کناره‌گیری از رمزارز‌ها، به سرعت در حال شروع فعالیت در این زمینه است. به عنوان بخشی از اعلامیه روزچهارشنبه، این شرکت از همکاری خود با کارگزاری رمزارز Paxos پرده‌برداری کرد، که خود را به عنوان یک «روش مطمئن برای افزودن رمزارز به برنامه‌های مشتریان» معرفی می‌کند.

حالا، خرید شرکت BitGo که گفته می‌شود مسئول پردازش ۱۵ درصد از تراکنش‌های بیتکوین است، یک مدرک دیگر درباره ورود قدرتمندانه آن‌ها به اکوسیستم رمزارز است. اتفاقی که گویا بازار از آن استقبال می‌کند. دیروز قیمت بیتکوین ۲۴ ساعت پس از صعود به مرز ۱۲ هزار دلار، به بیشترین قیمت خود در ۲۰۲۰ یعنی ۱۳۰۰۰ دلار رسید.

بیشتر بخوانیم: تکنیک‌های امنیت و حریم خصوصی مورد استفاده در بلاک‌چین

https://coiniran.com/?p=41652
دکمه بازگشت به بالا