ایستگاه خبر

PayPal ارائه‌ خدمات به سرویس هاستینگ اپیک را متوقف کرد

PayPal کار با ثبت‌کننده دامنه بحث برانگیز و سرویس هاستینگ اپیک ، شرکتی که به گروه‌های راست افراطی خدمات ارائه می‌دهد، را متوقف کرده است.

گزارشی از Mashable در روز شنبه گفت که Epik در نامه‌های سرگشاده ادعا کرد که این فعالیت PayPal به دلیل «تعصبات ضدمحافظه‌کارانه» است.
با این حال، پی پال گفت سرویس‌دهی به شرکت را به دلیل نگرانی در مورد ریسک مالی متوقف کرده است.
Epik میزبانی سایت‌هایی را فراهم می‌کند که توسط سازمان‌های راست افراطی اداره می‌شدند، از جمله Gab and the Proud Boys، یک گروه خشن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، اخیراً از محکوم کردن. آنها خودداری کرد (اگرچه بعداً نظر خود را تغییر داد).
این گزارش اعلام کرده بود که این شرکت قبلاً خدمات ۸chan را ارائه می‌دهد اما سرانجام ارتباطات خود را پس از استفاده توسط عامل تیراندازی دسته جمعی سال ۲۰۱۹ در ال پاسو، تگزاس قطع کرد.
یک منبع نزدیک  اظهار داشت که اقدام PayPal ممکن است در مورد ارز دیجیتال Epik ،Masterbucks باشد که برای پرداخت هزینه خدمات دامنه استفاده می‌شود و می تواند با دلار آمریکا مبادله شود.
این منبع گفت که اپیک به عنوان راهی برای جلوگیری از مالیات‌های خاص، این سکه دیجیتال را تبلیغ می‌کرد.
نسخه قبلی از وب سایت Epik می‌گوید Masterbucks مزایای مالیاتی برای افرادی دارد که قصد دارند دامنه‌ها را به منظور تأمین بودجه توسعه دامنه‌های دیگر استفاده کنند.
طبق نامه‌های ارسال شده به شرکت پرداخت در وبلاگ ثبت دامنه، PayPal یک ماه پیش برای رفع این مشکل با سرویس هاستینگ اپیک تماس گرفته است و درباره مجوزهای انتقال پول، مبارزه با پولشویی ، شماره حساب‌های خارج از مرز، فعالیت‌های فرامرزی و اجرای قانون پرسیده است.
اپیک این سؤال‌ها را «کاملاً پوچ و خارج از هرگونه دانش یا تجربه‌ای که ما به عنوان ثبت کننده دامنه داریم» خواند و این اقدام را «به منظور جلب نظر محافظه کاران» عنوان کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41713
دکمه بازگشت به بالا