ایستگاه خبر

PayPal تایید کرد: در حال توسعه پروژه رمز ارزی هستیم!

یکی از بزرگترین غول‌های پرداخت اینترنتی PayPal تایید کرد که در حال افزودن پتانسیل‌های رمز ارزها به پلتفرم خود است.

به گزارش خبرگزاری فایننس مگنیت و با استناد به The Block، این خبر توسط نامه ای به کمیسیون اروپا به منظور رایزنی عمومی این طرح  اولین بار مطرح شد. در بخشی از این نامه آمده است:

“به عنوان یک شرکت فناوری محور خلاق و با در نظرگرفتن ماموریت خود PayPal در حال رصد دقیق جهان رو به توسعه رمزارزهاست.”

شرکت PayPal اولین شرکتی بود که از کنسرسیوم شکل گرفته برای ارز دیجتیال لیبرا خارج شد. حرکتی که بعدتر توسط مسترکارت و ویزا نیز صورت گرفت.

“PayPal در حال برداشتن قدم‌های یک جانبه و محسوسی برای توسعه ظرفیت‌ها در این حوزه است. بدون ارزیابی و اظهار نظر در رابطه با ارزش پروژه لیبرا تصمیم گرفته شد که از این کنسرسیوم خارج شویم و برنامه توسعه رمز ارزی خود را با توجه به اولویت‌های تجاری خود دنبال کنیم.”

بسیاری از صرافی های رمز ارزی نظیرCoinbase  پیشتر امکان خرید رمز ارزها با سرویس هایی نظیر PayPal را فراهم کرده بودند. اما این پلتفرم خود هیچگونه خدمات رمز ارزی ارائه نمی دهد. خبرگزاری کوین دسک ماه قبل در گزارشی مدعی شده بود که PayPal در حال اضافه کردن گزینه خرید فروش بیت‌کوین به پلتفرم خود است. در اروپا PayPal حضور گسترده ای دارد.  این شرکت تنها در اروپا ۹۵ میلیون مشتری دارد. به نظر می رسد آنها در حال جلب رضایت قانون گذاران اروپایی برای فعالیت های در پیش روی خود هستند. آنها انتظار دارند تا اروپا به سرعت چهارچوب قانونی فعالیت های رمز ارزی را تدوین کند.

https://coiniran.com/?p=40096
دکمه بازگشت به بالا