ایستگاه خبر

Paxful برای معاملات سریع‌تر و ارزان‌تر بیت کوین، شبکه لایتنینگ را ادغام می‌کند

Paxful، بازار رمز ارز همتابه‌همتا با بیش از هفت میلیون کاربر در سراسر جهان، امروز از ادغام پروتکل شبکه لایتنینگ (Lightning) در بستر خود برای اجازه سپرده‌گذاری و برداشت سریع و ارزان بیت کوین خبر داده است.

Lightning Labs، ارائه‌دهنده پیشرو زیرساخت‌های پرداخت، با این ادغام به مشتریان Paxful اجازه می‌دهد از شبکه لایتنینگ برای معامله با یکدیگر یا پرداخت هزینه کالاها یا خدمات ذکر شده در این پلتفرم استفاده کنند.

Lightning Network چیست؟

Lightning Network یک راه حل مقیاس‌بندی لایه دوم است که برای سرعت بخشیدن به معاملات بیت کوین با هدایت معاملات از طریق کانال‌ها بدون نیاز به استفاده از بلاکچین بیت کوین برای تأیید تک‌تک معاملات طراحی شده است.

با متوسط ​​هزینه پایه یک ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین)، شبکه لایتنینگ عمدتاً پرداخت‌های خرد را هدف قرار می‌دهد و تعداد زیادی موارد استفاده را مهیا می‌کند که اگر در شبکه اصلی بیت کوین انجام شود بسیار گران خواهد بود. این موارد می‌تواند شامل مدل‌های جدید درآمد برای تولیدکنندگان محتوا یا اطلاع‌رسانی در رسانه‌های اجتماعی باشد.
ری یوسف، مدیرعامل و بنیانگذار Paxful، در مورد اعلامیه امروز گفت:

بیت کوین بهترین گزینه مالی برای افرادی است که واقعاً اقتصاد را به جلو هدایت می‌کنند.

با این حال، او همچنین بر این موضوع تأکید دارد که مقیاس‌پذیری باید «در پذیرش جهانی [رمز ارز] استفاده شود.»

مسیر Paxful به شبکه لایتنینگ

مدیر ارشد و بنیانگذار شرکت Scahback به Decrypt گفت که اعلام اولیه در ماه فوریه به «هیجان این شرکت برای راه‌اندازی Paxful روی لایتنینگ در سال جاری اشاره داشت، اما این نشان‌دهنده راه‌اندازی بتا نیست.»
راه‌اندازی بتا، به گفته Scahback، در ماه آگوست، پس از اختصاص منابع Paxful به مهندسی و نقشه راه مشارکت، آغاز شد و شامل بیش از ۱۰۰ پذیرنده اولیه، از جمله کسانی بود که در برنامه Paxful Peer، برنامه کارآفرینی بین‌المللی این پلتفرم، ثبت نام کرده بودند.

اگرچه میانگین وجوه منتقل شده در طول آزمایش بتا ۴۵ دلار بود، Scahback گفت که کاربران می‌توانند تا ۷۵۰ دلار معاملات لایتنینگ را ارسال کنند.

Scahback به Decrypt گفت: «ما از این نسخه به عنوان فرصتی برای توسعه فناوری جدید استفاده می‌کنیم و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما بهترین احتمال را برای تجربه بی‌عیب و نقص دارند، در حالی که ما نیز به تأثیرات لایتنینگ می‌پردازیم.»

 

پیشنهاد مطالعه: درک شبکه لایتنینگ

 

Source

https://coiniran.com/?p=47511
دکمه بازگشت به بالا