ایستگاه خبر

کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاکستان به دنبال تنظیم مقررات رمزارز

کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاکستان (SECP) مقاله‌ای دربارهٔ تنظیم مقررات پلت‌فرم‌های معاملات رمزارز منتشر کرد. این مقاله خاطرنشان می‌کند که: «این مقالهٔ مشاوره‌ای منحصراً برای دارایی‌های رمزارزی بانک‌های غیردولتی و یا غیرمرکزی است و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را شامل نمی‌شود.»

در این مقاله دو روش برای تنظیم رمزارزها مورد بحث قرار گرفته است. در روش اول رمزارز می‌تواند طبق مقررات موجود تنظیم و محدود شود. و حتی ممکن است در برخی موارد ممنوعیت کامل داشته باشد.

در روش دوم، رمزارز می‌تواند براساس رویکرد حدس و گمانیِ «بگذارید اتفاق بیفتد» که توسط کمیسیون CFTC به عنوان رویکرد «آسیب نرسان» هم توصیف شده است، تنظیم شود. در این حالت بخش مالی ثابت در نظر گرفته نمی‌شود و پویاست، و به نیاز به نوآوری به شدت تاکید می‌شود.

در همین حال، گزارش شده است که بانک دولتی پاکستان اظهار کرده رمزارز ممنوع نیست. وکیل بانک مرکزی اخیراً به دادگاه عالی Sindh گفت که این بانک اخطاریه‌ای در مورد معاملات رمزارزی از جمله بیت کوین صادر کرد، اما آن‌ها را ممنوع اعلام نکرد.

بانک مرکزی پاکستان در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۸ بخشنامه‌ای به موسسات مالی از جمله بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت صادر کرد که در آن توصیه می‌کرد: «از پردازش، استفاده، ترید کردن، نگهداری، انتقال ارزش، ترویج و سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی خودداری کنند.» او در ادامه می‌گفت: «موسسات مالی حساب مشتریان خود را برای معامله در توکن‌های VCs/ICO تسهیل نخواهند کرد. هرگونه معامله در این زمینه بلافاصله به‌عنوان معاملهٔ مشکوک در واحد نظارت بر امور مالی (FMU) گزارش می‌شود.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=42045
دکمه بازگشت به بالا