ایستگاه خبر

ساعت پاک به قیمت 53 میلیون دلار برای آزادی جولیان آسانژ فروخته شد

AssangeDAO برنده مزایده NFT ساعت منحصر به فرد پاک با پیشنهاد 16593 ETH شده است. این NFT بخشی از همکاری پاک و جولیان آسانژ است که درآمد حاصل از فروش آن صرف تلاش برای آزادی آسانژ می‌شود.

AssangeDAO پیروز شد

امروز، AssangeDAO با پیشنهاد 16593 ETH برنده مزایده شد. این بودجه به صندوق دفاع قانونی آسانژ و همچنین کمپین و افزایش آگاهی برای پرونده او اختصاص خواهد یافت. AssangeDAO در رابطه با این پرونده با خانواده آسانژ در تماس بوده است.

AssangeDAO پس از یک کمپین موفقیت آمیز سرمایه‌گذاری جمعی که هفته گذشته راه‌اندازی شد، توانست 16593 ETH به ارزش حدود 53 میلیون دلار را با قیمت‌های امروزی پیشنهاد دهد. مشارکت‌کنندگان در DAO به ازای هر ETH مشارکتی، 1 میلیون توکن JUSTICE دریافت خواهند کرد که از آن توکن‌ها برای اداره DAO استفاده می‌شود. دارندگان می‌توانند در مورد آنچه برای NFT پاک رخ می‌دهد رای دهند.

طبق پلتفرم تامین مالی جمعی Juicebox، هنوز  17422 ETH برای دائوی آسانژ باقی مانده است.

برچسب قیمت 53 میلیون دلاری این ساعت را به یکی از ارزشمندترین NFT های جهان تبدیل کرد، پس از Beeple’s Everydays: The First 5,000 Days و توکن Merge، که توسط Pak در دسامبر 2021 به قیمت 91.8 میلیون دلار فروخته شد.

آسانژ ویکی لیکس را تأسیس کرد، وبسایت غیردولتی که از زمان راه‌اندازی آن در سال 2006 اخبار درز شده را منتشر می کرد. پس از افشای اطلاعات ارائه شده توسط تحلیلگر اطلاعاتی ارتش ایالات متحده توسط ویکی لیکس، دولت ایالات متحده آسانژ را به دلیل نقض قانون جاسوسی 1917 متهم کرد.  پس از تقریبا یک دهه فرار، آسانژ اکنون در تلاش است تا پرونده خود را به دادگاه عالی بریتانیا ببرد تا از استرداد به ایالات متحده جلوگیری کند و ممکن است با 175 سال زندان روبرو شود.

ویکی‌لیکس یکی از اولین وبسایت‌هایی بود که بیت کوین را پذیرفت و در مراحل اولیه آن، طبقه دارایی را در معرض دید عموم قرار داد و نقش محوری مشابهی در تاریخ اولیه بیت کوین ایفا کرد، مانند جاده ابریشم، بازار دارک وب که به طور عمومی برای تجارت مواد مخدر غیرقانونی در ازای بیت کوین استفاده می‌شد. بنیانگذار جاده ابریشم، راس اولبریخت، در حال حاضر به دلیل نقشش در هدایت این وبسایت، در حال گذراندن حبس است.

از دیگر تلاش‌های قابل توجه DAOها می‌توان به دستیابی PleasrDAO به یک آلبوم بی‌نظیر Wu-Tang Clan و ماموریت ناموفق ConstitutionDAO برای خرید نسخه‌ای از قانون اساسی ایالات متحده اشاره کرد. از آنجایی که DAO ها همچنان در حال رشدند، به نظر می رسد که تلاش‌های بیشتری مانند AssangeDAO برای سایر دلایل اجتماعی در آینده مورد توجه قرار گیرد.

 

پیشنهاد مطالعه: همه‌چیز دربارهٔ ConstitutionDAO

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا