ایستگاه خبر

اسپانیا در صدد همگام‌سازی شرکتهای رمز ارزی با قوانین AMLD

طبق گزارش‌ها اسپانیا می‌خواهد به منظور همگام سازی با پنجمین لایحه قانون پولشویی اتحادیه اروپا AMLD  تغییراتی در قوانین ضد پولشویی خود ایجاد کند. به گزارش فایننس مگنیت، پارلمان اسپانیا قرار است به اصلاحیه قوانین مالی نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رای مثبت دهد. این اصلاحیه به بانک مرکزی این کشور اجازه خواهد داد که برای شرکت‌ها و موسسات رمز ارزی سیاست گذاری قانونی کند.

با تصویب این لایحه صرافی‌های رمز ارزی، ارائه دهندگان کیف پول‌های رمز ارزی و سایر شرکت‌های فعال در حوزه رمز ارزها که در اسپانیا مشغول به فعالیت هستند باید با ثبت نام در سامانه تعبیه شده توسط بانک مرکزی تبعیت خود از قوانین ضد پولشویی را اثبات کنند.

لایحه AMLD5 که از ژانویه ۲۰۲۰ رسما فعال شده است، کشورهای عضو این اتحادیه را مجبور می کند قوانین خود را بر اساس این لایحه به روز رسانی کنند. این مجموعه قوانین جدید از اهمیت بالایی برخوردار هستند چراکه اولین تلاش جدی اتحادیه اروپا برای قانون مند سازی رمز ارزها در سطح قاره ای است.

شرکت‌های رمز ارزی در اسپانیا از این پس موظف هستند با ثبت هویت مشتریان خود هرگونه فعالیت مشکوک به پولوشویی را به نهادهای مالی گزارش دهند. پارلمان اسپانیا سالهاست که بر روی رمز ارزها حساس شده اما تاکنون بیشتر به دنبال  جلوگیری از فعالیت‌های مجرمانه و غیر قانونی در این حوزه بوده است.

https://coiniran.com/?p=39656
دکمه بازگشت به بالا