ایستگاه خبر

پرداخت بیش از حد هزینه تراکنش معاملات بیت کوین ممکن است منجر به مناقصه قیمت‌ها شود

در جریان بالا رفتن قیمت بیت کوین در ابتدای سال، شبکه بیت کوین با بار سنگینی از معاملات روبرو شد و به سطوحی رسید که از فوریه ۲۰۱۸ دیگر مشاهده نشده بود. جالب اینجاست که این اتفاق با تحرکات قیمت این رمزارز رخ نداده و آمار مربوط به هزینه تراکنش معاملات بیت کوین در اواسط ماه می حدوداً کمی بیشتر از دو سال گذشته است. اندکی پس از شکل گرفتن یک پیک در این آمار، هزینه معاملات کاهش یافت و همچنان نسبتاً کم است و نشان‌ می‌دهد فعالیت عادی معاملات در شبکه بیت کوین با افت روبرو شده است.

هزینه‌های تراکنش در واقع هزینه‌هایی‌اند که کاربران شبکه برای پردازش معاملات در بلاکچین بیت کوین به ماینرها پرداخت می‌کنند. از آنجا که هر بلوک فضای محدودی را در خود جای داده است، ماینرها معمولاً تمایل دارند اول معاملاتی را به شبکه بلاکچین اضافه کنند که هزینه‌های بالاتری دارند. به عبارت دیگر گویا کاربران در معاملات بیت کوین در واقع، در یک مناقصه قیمتی قرار می‌گیرند و هزینه معاملات بسته به تعداد معاملات مورد نیاز برای پردازش، تغییر می‌کند. و از آنجا که هزینه واقعی معاملات در نوسان است، بررسی آن حائز اهمیت می‌شود.

آندریاس آنتونوپولوس، از طرفداران پروپاقرص بیت کوین، با تأکید بر لزوم پرداخت صحیح هزینه تراکنش معاملات بیت کوین، خاطرنشان کرد که تنها دو سناریو وجود دارد:

«یا هزینه تراکنش اندکی پرداخت می‌کنید و معامله خود را برای ساعت‌ها یا روزها در لیست انتظار می‌گذارید، در حالی که شاید حتی هرگز تأیید نشود. یا ناچارید هزینه‌های بیشتری را برای تراکنش‌هایتان بپردازید.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=39785
دکمه بازگشت به بالا