ایستگاه خبر

بیش از ۸۰ درصد از رمز ارز اتریوم (ETH) در ۷۵۷۲ آدرس نگهداری می شود

بیش از ۸۰ درصد ETH های عرضه شده در آدرس هایی با بیش از ۱۰۰۰ اتریوم نگهداری می شوند و مجموع این آدرس ها به ۷۵۷۲ آدرس می رسد.

بنا به گزارش منتشر شده توسط کمپانی تحقیقاتی Delphi Digital، بیش از ۸۰ درصد کل اتریوم های (ETH) عرضه شده در میان ۷۵۷۲ آدرس دست به دست می شوند. به عبارت دقیق تر، داده های مندرج در این گزارش ادعا می کنند بیش از ۸۰ درصد ETH های عرضه شده در آدرس هایی با بیش از ۱۰۰۰ اتریوم نگهداری می شوند و مجموع این آدرس ها به ۷۵۷۲ آدرس می رسد.

بیش از ۸۰ درصد از رمز ارز اتریوم (ETH) در ۷۵۷۲ آدرس نگهداری می شود
Over 80 Percent of Total ETH Supply is Held by 7,572 Addresses/ Source

این تحقیق تعداد کل آدرس ها را با حجم ETH درونشان محاسبه می کند و بیان می دارد که ۶۴۹۰ آدرس بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ اتریوم، ۹۲۳ آدرس بین ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار ETH، ۱۵۵ آدرس بین ۱۰۰ هزار تا یک میلیون ETH و ۴ آدرس بین یک میلیون تا ۱۰ میلیون ETH نگهداری می کنند.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد Vitalik Buterin برای گرفتن کارمزد تراکنش توسط کیف پول ها

همچنین در این مقاله ادعا شده که در طی پنج سال گذشته پس از هر انشعاب سخت، قیمت اتریوم به طور متوسط طی ۳۰ روز ۱۹ درصد کاهش یافته است. این در حالی ست که انشعاب سخت قسطنطنیه و سن پترزبورگ که ماه پیش انجام شد تنها یک درصد قیمت ETH را کاهش داده است؛ در گزارش این اتفاق را ناشی از کاهش پاداش بلاک از ۵ اتریوم به ۳ اتریوم می داند.

در این تحقیق اشاره شده است که تا ۳ مارس بیش از ۲.۳ میلیون اتریوم (حدود ۲ درصد از کل اتریوم عرضه شده) در اپلیکیشن های مالی غیرمتمرکز بوده است.

بیشتر بخوانید: پلتفرم جدید MEW برای تبدیل رمز ارز به فیات بدون نیاز به KYC

اکثر ETH سرمایه گذاری شده در اپلیکیشن های مالی غیرمتمرکز (طبق گزارش ۹۸ درصد آن) در قرارداد های هوشمند MakerDAO هستند که مجوز ایجاد و تخریب کوین پایدار غیرمتمرکز Maker به نام DAI را می دهد. دومین اپلیکیشن غیرمتمرکز مالی که بیشترین ETH در آنجا ذخیره شده است پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز Compound است که تا تاریخ ۳ مارس حدود ۲۸۵۰۰ اتریوم در اختیار داشته است.

بیش از ۸۰ درصد از رمز ارز اتریوم (ETH) در ۷۵۷۲ آدرس نگهداری می شود
Over 80 Percent of Total ETH Supply is Held by 7,572 Addresses/ Source

در نهایت، این گزارش باعث افزایش نگرانی درمورد خطرات فنی پیشِ روی اتریوم در آینده نزدیک می شود. به خصوص، در این تحقیق به ساختار متمرکز Infura، زیرساخت یک سرویس اتریوم با تمرکز بر توسعه شرکت ConsenSys اشاره شده است. Infura اجازه می دهد توسعه دهندگان DApp اپلیکیشن های غیرمتمرکزشان را بدون اینکه خودشان فول نودشان را میزبانی کنند، اجرا نمایند.

بیشتر بخوانید: صرافی Lykke ریسک سرمایه گذاری روی رمز ارز ها را کاهش می دهد!

این گزارش استدلال می کند که با استفاده از Infura، توسعه دهندگان بر اساس زیرساخت های عملیاتی ConsenSys اداره شده و توسط Amazon Web Services میزبانی می شوند که نشانه ی شکست غیرمتمرکزگرایی است.

Delphi Digital، تهیه کننده این گزارش، هدف خود را تهیه ی یک محتوای بی طرف درمورد دارایی های دیجیتال و تکنولوژی دفترکل غیرمتمرکز (DTL) عنوان کرده است و خدمات تحلیلی برای مشتریان نهادی خود ارائه می کند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=28384
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x