ایستگاه خبر

در سه ماهه اول ۲۰۲۳ بیش از ۶۶۰۰۰ اعتبارسنج جدید به اتریوم پیوستند

در سه ماهه اول سال جاری، ۶۶۰۰۰ اعتبارسنج جدید به شبکه اثبات سهام اتریوم اضافه شدند و تعداد کل از ۴۹۵۲۷۰ در اوایل ژانویه به ۵۶۲۲۳۶ تا پایان مارس افزایش یافت.

تعداد اعتبارسنج‌ها در حال افزایش است

اعتبارسنج‌ها برای امنیت شبکه و تمرکززدایی اتریوم نقش بسیار مهمی دارند. آن‌ها تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و اطمینان می‌دهند که هیچ تراکنش نامعتبری به یک بلوک اضافه نمی‌شود.

افزایش تعداد اعتبارسنج‌ها نشان می‌دهد افراد و نهادهای بیشتری مایل به مشارکت در شبکه هستند که به قوی‌تر و ایمن‌تر شدن پلتفرم کمک می‌کند. این رشد می‌تواند تأثیر صعودی بر قیمت اتریوم (ETH) قبل از به‌روزرسانی شانگهای که برای اواسط آوریل برنامه‌ریزی شده داشته باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد حدود ۱۳۶۰۰ نود فیزیکی در ۸۱ کشور وجود دارد. بسیاری از آن‌ها توسط سهامداران خانگی اداره می‌شوند و درجه بالایی از انعطاف‌پذیری، عدم تمرکز و تنوع را برای شبکه فراهم می‌کنند.

Over 66,000 new validators joined Ethereum in Q1 2023 - 1
توزیع اعتبار سنجی اتریوم: NodeWatch

با توجه به اینکه ارزش کل شبکه اتریوم از ۱۸ میلیون اتریوم فراتر رفته است، حمله به شبکه به طور فزاینده‌ای دشوار و پرهزینه می‌شود. برای اینکه یک سازماندهی مجدد شبکه اتفاق بیفتد، مهاجمان به کنترل ۵۱ درصدی بر قدرت پردازش اتریوم نیاز دارند تا اطلاعات جدید را به همه نودها منتقل کنند.

پیشنهاد مطالعه: حمله ۵۱ درصد در بلاک چین چیست؟ (۵۱% Attack) + ویدیو

برای تبدیل شدن به اعتبارسنج هر فرد یا نهاد باید ۳۲ اتریوم را در شبکه واریز کند. هنگامی که واریز انجام شد، اعتبارسنج در ازای خدمات خود، جوایزی را از شبکه دریافت می‌کند. با این حال، وجوه واریزشده قفل شده است و تا به‌روزرسانی شانگهای نمی‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

اتریوم غیرمتمرکزتر است

اعتبارسنج‌های اتریوم در سال ۲۰۲۱، بلافاصله پس از راه‌اندازی زنجیره بیکن، شروع به سرمایه گذاری کردند. از آن زمان، پاداش آن‌ها به طور پیوسته افزایش یافته است، زیرا اعتبارسنج‌های بیشتری به شبکه پیوستند. البته نگرانی‌هایی در مورد ماهیت «متمرکز» شبکه وجود دارد. با این حال، هیج‌گونه مسئله‌یی در مورد سانسور هنوز اتفاق نیفتاده است.

به طور کلی، رشد اعتبار‌سنج‌های اتریوم یک پیشرفت مثبت برای شبکه است و تمرکززدایی را افزایش می‌دهد. به‌روزرسانی شانگهای که امکان برداشت اترهای استیک‌شده را فراهم می‌کند، احتمالاً اعتبار‌سنج‌های بیشتری را به خود جذب کند و به طور بالقوه منجر به تمرکززدایی و امنیت بیشتر شبکه شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=61871
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x