ایستگاه خبر

براساس مطالعۀ Grayscale بیش از ۵۰ درصد از شهروندان آمریکا کریپتو را آیندۀ امورمالی می‌دانند

مطالعه‌ای که به تازگی از سوی صندوق دارایی‌های دیجیتال Grayscale انجام شد گویای آن است که بیش از ۵۰ درصد از شهروندان آمریکا رمز ارزها را آیندۀ امورمالی می‌دانند.

مطالعۀ حاضر که ازسوی شرکت The Harris Poll و به نیابت از Grayscale انجام شد بیش از ۲۰۰۰ هزار فرد آمریکایی بالای ۱۸ سال را بین ششم و یازدهم اکتبر (۱۱ تا ۱۹ مهر) مورد بررسی قرار داد. داده‌های به دست آمده براساس ویژگی‌هایی همچون جنسیت، سن و نژاد سنجیده شد تا معرف جمعیت کل کشور باشند.

۴۹ درصد از شهروندان ایالات متحده اظهار داشتند که با رمز ارزها آشنایی دارند؛ مانند یافته‌های مطالعات گذشته این شاخص غالبا به نسل جوان (۷۰ درصد بین سن ۱۸ تا ۳۴ سال و ۶۲ درصد بین سن ۳۵ تا ۴۴ سال) اختصاص یافت.

اقلیت‌های نژادی نیز شاخص تعیین‌کننده‌ای در این مطالعه بودند به طوری شهروندان سیاه‌پوست و آمریکای لاتین آگاهی بیشتری از سازوکار رمز ارزها در مقایسه با سفیدپوستان داشتند (۶۰ درصد در مقایسه با ۴۰ درصد). در این بین بیش از یک سوم سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌ها و نسل جوان اظهار داشتند که افزایش تورم و رکود اقتصادی بر علاقۀ آن‌ها به دارایی‌های دیجیتال افزوده است.

بیشتر افراد حاضر در این مطالعه به خاطر خواندن یک مطلب هیجان‌انگیز یا توصیۀ دوستان و خانواده اقدام به خرید کریپتو کرده‌‌اند. حال آنکه تنها ۲۵ درصد تحت تاثیر سفارش مشاوران اقتصادی به این حوزه گام نهاده‌اند.

تاثیر رگولاتوری‌های آمریکا در پذیرش کریپتو

سازمان‌های رگولاتوری آمریکا تا حد زیادی تحت تاثیر نظر جناح‌های سیاسی هستند، به طوری که ۸۸ درصد از دموکرات‌ها و ۷۷ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند که صنعت کریپتو نیازمند اعمال قوانین شفاف‌تری است. با این‌حال هر دو گروه خواهان رویکردی هستند که در آن حق مشتری در اولویت قرار داشته باشد و سرمایه‌گذاران بتوانند هنگام انتخاب دارایی موردنظر اطلاعات کافی در خصوص آن به دست آورند.

با این‌حال نمایندگان دموکرات حاضر در کنگره همواره به دلایل مختلف حساسیت بیشتری نسبت به رمز ارزها نشان‌ داده‌اند، در مقابل جمهوری‌خواهان وضع قوانین سخت‌گیرانه را عامل بازدارنده‌ای در پیشرفت و شکوفایی صنعت کریپتو می‌دانند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با امورمالی احیاکننده یا ریفای (ReFi)

Source

https://coiniran.com/?p=60166
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x