ایستگاه خبر

با عبور بیت‌کوین از مرز 47 هزار دلاری، بیش از 400 میلیون دلار از سفارش‌ها لیکوئید شدند!

قیمت هر واحد از بیت‌کوین (BTC) برای دومین بار در سال جاری به‌بیش از 47 هزار دلار رسید. این جهش قیمتی که با نوسان بالایی همراه بود موجب شد تا بیش از 400 میلیون دلار از سفارش‌های 24 ساعت گذشته لیکوئید شوند.

بیت‌کوین برای هفتمین روز متوالی در یک روند صعودی قرار گرفته است، درحال نگارش این خبر قیمت هرواحد از این دارایی برتر بازار معادل با 46,948 دلار است، اما در ساعات اولیه امروز هر BTC در صرافی بایننس تا مرز 47650 دلاری هم مبادله می‌شد.

آخرین باری که بیت‌کوین در این سطح قیمتی بود روز دوم ژانویه‌ی امسال بود که پس از آن بازار خرسی بر آن حاکم گشت. BTC در یک بازه‌ی هفت روزه با افزایش قیمتی 13.5 درصدی مواجه بوده است.

با عبور بیت‌کوین از مرز 47 هزار دلاری، بیش از 400 میلیون دلار از سفارش‌ها لیکوئید شدند!

نکته‌ی قابل‌توجه آن است که این حجم از نوسان و تلاطم قیمتی به لیکوئید شدن بیش از 410 میلیون دلار از سفارش‌هایی منجر شد که طی 24 ساعت گذشته در صرافی‌های متعدد ثبت شده بود.

براساس داده‌های سایت Coinglass بزرگترین سفارشی که لیکوئید شده است در صرافی Bitmex ثبت شده بود، این سفارش از نوع قراردادهای دائمی و به‌ارزش نقدی 10 میلیون دلار بوده است. انتظار می‌رود که 80 درصد از سفارش‌های موجود از نوع short یا فروش با قیمت کمتر بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: چرا حجم سرمایه الزاما به معنای نقدینگی بالای یک رمزارز نیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا