ایستگاه خبر

بیش از ۱۰ توکن جدید رمز ارز در هر روز راه‌اندازی ‌می‌گردد!

داده‌های اخیر حاکی از آن است که استقبال موسسات و شرکت‌ها از صنعت کریپتو منجر به پیدایش بیش از ۵۰۰۰ توکن‌ جدید در ۱۲ ماه گذشته شده است که به‌عبارتی بیش از ۱۰ پروژه‌ی جدید رمزنگاری در هرروز ایجاد گشته است.

سال ۲۰۲۱ برای رمز ارزها پربار بوده است

با استناد به سایت CoinMarketCap می‌توان گفت که تعداد رمز ارزهای فعال هم‌اکنون بیش از ۱۲ هزار عدد است. این رقم در سال گذشته برابر با ۷۱۰۰ عدد بوده که نشانگر یک جهش ۴۹۰۰ عددی در دارایی‌های دیجیتال در بازه‌ی ۱۲ ماهه است.

این رقم بزرگترین عملکرد سالانه‌ی تعداد رمز ارزها از زمان پیدایش بیت‌کوین است. ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال از بدو شروع تاکنون به بیش از ۲ تریلیون دلار رسیده است.

این رشد بی‌سابقه را می‌توان با جهش قیمت بیت‌کوین در سال گذشته و سرمایه‌گذاری فزآینده‌ی موسسات در صنعت رمزنگاری مرتبط دانست. با ورود نام‌های شناخته‌شده‌ای همچون ایلان ماسک و جک دورسی به این حوزه و اعلام حمایت‌شان از آن، علاقه‌ی هواداران و فعالان مالی به رمز ارزها روبه افزایش است. این روند موجب رونق بازار شده و توسعه‌دهندگان را برای گسترش توکن‌های شخصی خود و بهرمندی از ظرفیت‌های موجود دلگرم می‌کند.

تاثیر توکن‌‌های جدید بر صنعت رمز ارز

باآنکه افزایش استقبال و توسعه‌ی فنی برای رشد صنعت کریپتو ضروری‌ست، اما رشد بیش ازحد تعداد سکه‌ها نیز ممکن است زیان‌بخش یا حتی خطرناک باشد.

برای نمونه، دلیل بدبینی رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را می‌توان تعداد بی‌شمار توکن‌های موجود در بازار دانست. وی که معتقد است بازار رمز ارزها ظرفیت این حجم از تنوع دارایی را ندارد، می‌خواهد تا پیش از آنکه بعضی از این پروژه‌ها نابود شوند از سرمایه‌گذران حفاظت کند.

درحقیقت باید دانست که بیشتر این توکن‌ها حتی اگر کلاه‌برداری نباشند، سرمایه‌گذاری‌های پرخطری هستند. تنها در نیمه‌ی اول سال جاری شهروندان استرالیا بیش از ۲۵ میلیون دلار از جانب پروژه‌های کلاه‌برداری رمزنگاری آسیب دیده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: توکن‌های اجتماعی (Social Tokens)، دارایی دیجیتال تولیدکنندگان محتوا

Source

https://coiniran.com/?p=47650
دکمه بازگشت به بالا